Pedro Almodóvar’ın “The Human Voice” Kısa Filminden İlk Klip Yayınlandı

Yazan: Ayşe Ebru

Pedro Almodóvar’ın, Tilda Swinton’ın rol alacağı La voz humana / The Human Voice isimli kısa filminin çekimlerine başladığını duyurmuştuk.

Bir kadının ertesi gün başka bir kadınla evlenecek olan sevgilisiyle yaptığı son telefon görüşmesini anlatacak olan film, Jean Cocteau’nun 1928 yılında yazdığı ve ilk olarak 1930 yılında Fransa’da sahnelenen tiyatro oyunundan uyarlandı. Almodóvar’ın bu oyuna olan ilgisi yeni değil. 1988 tarihli Women on the Verge of a Nervous Breakdown / Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar filminin taslak senaryosu da yine TheHuman Voice’tan uyarlanarak yazılmıştı.

The Human Voice

Tilda Swinton’la film üzerinde çalıştıklarını ve bir kadının sevgilisini kendinden ayılmamaya ikna etmek için neler yapabileceği üzerine düşündüklerini söyleyen Almodóvar, ayrıca böyle bir tavrın artık eski moda olduğunu ve bu dönemde bu şekilde davranabilecek hiçbir kadın olmadığını dile getirmişti. Usta yönetmen ayrıca Tilda Swinton hakkında “Birinin sizi tamamen anladığı hissine ihtiyacınız var. Bu konuda Tilda, tamamen hayalini kurduğum gibiydi. Çok açık ve çok zeki.” açıklamasını yapmıştı.

Yönetmenin İngilizce dilindeki ilk filmi olan The Human Voice dünya prömiyerini 3 Eylül tarihinde başlayacak olan Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

The Human Voice filminin yapımcığını Pedro Almodóvar’ın kardeşi Agustín Almodóvar ile kurduğu El Deseo isimli yapım şirketi üstleniyor. Agustín Almodóvar bugün (27 Ağustos) merakla beklenen kısa filmden ilk klibi paylaştı. Klibi aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir