BluTV Kasım Ayı Programı Açıklandı

Yazan: Ayşe Ebru

Türkiye’nin yerli online video platformu BluTV, havalar soğudukça artan film izleme özlemini dünya ve Türkiye sinemasının en iyi örnekleriyle gidermeye Kasım ayında da devam ediyor.

Sinema tarihine damgasını vuran pek çok filme imza atan Michael Haneke’nin filmografisinin en güçlü iki filmi izleyicilerle buluşuyor. Cannes Film Festivali’nden 3 büyük ödülle ayrılan, Fransız Sineması’nın büyüleyici oyuncusu Isabelle Huppert’in yalnızlık ve sevgisizlikten doğan cinsel sapmalarını dominant bir annenin gölgesinde yaşayan bir kadını canlandırdığı La Pianiste ile 2005 yapımı, Juliette Binoche ve Daniel Auteuil’in başrollerini paylaştığı, evli bir çiftin yaşadığı terörü anlatan ödüllü film Caché, BluTV’den izlenebiliyor.

BluTV Kasım
La pianiste

Dünya sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden, Vincent Cassell’in ikonik performansıyla hafızalara kazınan La Haine, Wim Wenders’ın perspektifinden Küba’nın en renkli ve müzik dolu anlarının yansıdığı Bueno Vista Social Club ve son dönemin yükselen yıldızlarından Florence Pugh’un başrolünde yer aldığı Lady Macbeth, Kasım ayında BluTV arşivinde yerlerini alıyor.

Michael Önder’in büyük beğeni toplayan ilk filmi Taksim Hold’em, Emre Yeksan’ın Türkiye ve dünya festivallerini gezen ödüllü filmleri Körfez, Yuva ve Güven Kıraç, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Bozkurt ile Yücel Erten’i buluşturan Kavşak, Türkiye sineması seçkisine ekleniyor.

Gomorrah ile Vedalaşma Vakti!

Nisan 2019’dan bu yana BluTV izleyicilerinin büyük özlemle beklediği sevilen dizi Gomorrah, beşinci ve final sezonuyla sadece BluTV’de takipçileriyle buluşuyor. İtalya ve Almanya ortak yapımı suç dizisi, merkezine aldığı şebeke ve aile hikayesi üzerinden kurduğu dramatik yapısıyla son yılların en konuşulan dizileri arasında yer aldı.

BluTV Kasım
Gomorrah

Discovery+’tan Umut Verici Bir Belgesel!

Sadece BluTV aracılığıyla izleyicilerle buluşan discovery+, birbirinden ilgi çekici içeriklerden oluşan Kasım seçkisinde bu ay Introducing Selma Blair öne çıkıyor.

BluTV Kasım
Introducing Selma Blair

Introducing Selma Blair’da başarılı oyuncu Selma Blair, multipl skleroz (MS) ile yaşamaya uyum sağlarken hayatına da samimi ve dürüst bir bakış sergiliyor. Tanısını sosyal medyada açıkladıktan sonra tüm MS hastalarına umut veren bir platform sunan Blair, hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak için büyük bir savaş veriyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir