Özcan Alper’in Ödüllü Son Filmi “Karanlık Gece”nin Fragmanı Yayınlandı!

Yazan: Gaye Taşkan

Özcan Alper’in ödüllü son filmi “Karanlık Gece”nin 28 Nisan Cuma günü vizyona girmesine sayılı günler kaldı. 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Senaryo Ödülleri’ni kazanan filmin fragmanı sinemaseverlerle buluştu.

Özcan Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi olan ve senaryosunu Murat Uyurkulak’la yazdığı film, İshak’ın nasıl toplu bir öfkenin parçası haline gelip Anadolu’da küçük bir köyde vicdanıyla nasıl başa çıktığını ve kollektif sessizliğin şiddetiyle nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Karanlık Gece

Suç ve gerilim filmi olan “Karanlık Gece”nin başrollerini ise Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli paylaşıyor. Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı filmin görüntü yönetmenliğini Y. Roy Imer üstleniyor.

Nar Film, BKM ve Baykuş Yapım’ın yapımcısı olduğu “Karanlık Gece” Bir Film dağıtımıyla 28 Nisan’da vizyona girecek.

Karanlık Gece

Karanlık Gece

Künye

Yönetmen: Özcan Alper
Senaryo: Özcan Alper-Murat Uyurkulak
Görüntü Yönetmeni: Y. Roy Imer
Yapım: Nar Film – Baykuş Yapım
Ortak Yapım: Arthood Films(Germany) – La Fabrica Nocturna Cinema(France)
Oyuncular: Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz ve Sibel Kekilli

Karanlık Gece
Sinopsis:

İshak (35), küçük bir dağ kasabasından çıkmış gezgin bir müzisyendir. 7 yıl önce parçası olduğu bir linç olayı, ölmek üzere olan annesine veda etmek için kasabasına döndüğünde peşini bırakmaz. Çocukluk arkadaşları olan diğer beş faille ve onları destekleyen kasaba halkı ile yüzleşen İshak, üzerine çöken suçluluk duygusuyla mücadele eder. Ancak suç ne kadar büyükse, herkesin elinde kan olduğu için sessizlik o kadar güçlenir.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir