Cem Demirer’in Dünya Prömiyerini 77. Cannes Festivali’nde Gerçekleştirecek Olan “Noksan” Filminin Teaserı Yayınlandı

Yazan: Zeynep Bafralı

Cem Demirer’in bu yıl 14 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek 77. Cannes Film Festivali’nin  Semainde de la Critique bölümüne seçilen filmi Noksan’ın teaserı yayınlandı. 

İlk uzun metrajlı filmi “Mendirek” ile dünya prömiyerini Atlanta Film Festivali’nde gerçekleştiren ve ardından 29. Adana Film Festivali’nden iki ödülle ayrılan yönetmen Cem Demirer’in yapımcılığını Berfin Demirat ile birlikte gerçekleştirdiği kısa filmi “Noksan” festivalin Semainde de la Critique bölümünde 20 Mayıs’ta gösterilecek.

Bu sene 11 uzun ile 13 kısa filmin seçildiği ve Fransız Eleştirmenler Sendikası tarafından yeni yeteneklerin ödüllendirilmesi için 1962’den beri aralıksız gerçekleştirilen bu seçkide önceki yıllarda Ken Loach, François Ozon, Wong Kar Wai gibi isimler yer aldı. 

Lunaparkta çalışırken yaşadığı içsel bunalımla birlikte farklı insan ve varlıklarla etkileşime giren ana karakteri Mert’in anlam arama çabasına tanıklık ettiğimiz filmde Demirer kameranın ve sinemanın tüm olanaklarını zorlayarak deneysel bir performansa imza atıyor. 

Mert karakteriyle başrolde olan Haydar Şahin’e, Şencan Aslan, Barış Yılmaz Gündüz, Aydın Erek ve Alev Karaçam’ın eşlik ettiği “Noksan” bu yılki festival programında Türkiye’yi temsil edecek tek yerli yapım olma özelliğini taşıyor. 

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir