Türkiye Prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde Gerçekleştirecek “Af” Filminin Fragmanı Yayınlandı

Yazan: Ayşe Ebru

Dünya prömiyerini Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde yapan, Cem Özay’ın ilk uzun metrajlı filmi “Af”, Türkiye prömiyerini 40. İstanbul Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’de ilk kez 7 Temmuz Çarşamba akşamı saat 21.00’de Maximum Uniq Açıkhava’da sinemaseverlerle buluşacak filmin yeni fragmanı paylaşıldı.

Geçimini bir dağ köyünde ağaç ticareti ile sağlayan otoriter bir baba ile çocukları arasındaki çatışmaya odaklanan filmin başrollerinde Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper yer alıyor.

Cem Özay’ın senaryosunu Tuğçe Öztabak’la yazdığı, yapımcılığını Ömür Güner’in, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği ‘Af’ın çekimleri Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Gürcistan sınırında bulunan Macahel Vadisi’nin bir dağ köyünde gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen film Antalya Film Forum’dan TRT Proje Geliştirme Özel Ödülü ile İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar’da Başka Sinema Dağıtım Ödülü’nü kazanmıştı.

Af

AF

Sinopsis:

Geçimini bir dağ köyünde ağaç ticareti ile sağlayan otoriter bir babanın, baskıcı ve adaletsiz davranışları nedeniyle ailesi ile olan sorunları derin bir boyut kazanır. Ailenin içine girdiği bu psikolojik krizden çıkabilmelerinin yolu aile bireylerinin birbirlerini affedebilmelerine bağlıdır.

Künye

Yönetmen: Cem Özay
Senaryo: Tuğçe Öztabak – Cem Özay
Yapımcı: Ömür Güner
Ortak yapım: TRT
Oyuncular: Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Arslan, Yusuf Bayraktar, Hasret Canan Tutuş, Samet Güler ve Macit Koper
Görüntü Yönetmeni: Sebastian Weber
Sanat Yönetmeni: Gülay Doğan
Kurgu: Cem Özay – Sait Ali Demir

Af

CEM ÖZAY

Biyografi

Cem Özay, 1983 yılında Gaziantep’te doğdu. 2003 yılında film sektöründe çalışmaya başlayan Özay, pek çok dizi ve sinema filminin prodüksiyonunda idari yapımcı olarak yer aldı. İlk yönetmenlik denemesini 2017 yılında ‘Yolcu’ adlı kısa filmi çekerek gerçekleştirdi. ‘Yolcu’ adlı kısa filmi ulusal ve uluslararası pek çok festivalde gösterildi ve ödüller aldı. “Af” ilk uzun metraj filmidir.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir