8 Eylül’de Vizyona Girecek, Selcen Ergun’un Ödüllü Filmi “Kar Ve Ayı”nın Fragmanı Yayınlandı

Yazan: Öykü Erbay

Dünya prömiyerini 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan ve birçok festivalden ödülle dönen Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi “Kar ve Ayı” 8 Eylül’de Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Festival yolculuğu tüm hızıyla devam eden filmin Tunçer Şengün’ün kurgusunu yaptığı fragman yayınlandı.

“Kar Ve Ayı”

Merve Dizdar ve Saygın Soysal başrollerinde yer aldığı filmde Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ve Muttalip Müjdeci onlara eşlik ediyor. Selcen Ergun’un senaryosunu Yeşim Aslan’la beraber yazdığı, psikolojik gerilim unsurları taşıyan ‘Kar ve Ayı’da kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikayesi anlatılıyor.

“Kar Ve Ayı”

Türkiye prömiyerini 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan ve festivalden En İyi İlk Film ile En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle dönen ‘Kar ve Ayı’, Amerika’nın köklü festivallerinden 66. San Francisco Uluslararası Film Festivali’nde Yeni Yönetmenler Ödülü’nü kazandı.Türkiye – Almanya – Sırbistan ortak yapımı “Kar ve Ayı”nınçekimleri 2020 yılında Artvin’in Şavşat bölgesinde kış döneminin zorlu koşullarında yapıldı. Görüntü yönetmenliğini Florent Herry’nin üstlendiği filmin kurgusu Çiçek Kahraman tarafından yapılırken, filmin müziklerinde ise Erdem Helvacıoğlu imzası bulunuyor. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eurimages, Medienboard Berlin-Brandenburg, Hamburg Schleswig-Holstein ve Sırbistan Film Merkezi tarafından desteklenen film Nefes Films ve Albino Zebra Film yapımcılığında, Riva Film, Set Sail Films, TRT, Intercam Upgrade, Ezgi Mola, Boş İşler Yapım ve Set Pozitif Filmcilik ortaklığında

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir