Bahman Ghobadi’nin “The Four Walls” Filmi Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde

Yazan: Ayşe Ebru

Sarhoş Atlar Zamanı ve Kaplumbağalar da Uçar filmleriyle tanıdığımız Bahman Ghobadi, “The Four Walls” filmiyle beyaz perdeye geri döndü. Başrollerinde Amir Aghaee, Funda Eryiğit, Fatih Al, Barış Yıldız ve Onur Buldu’nun yer aldığı film, inşa edilen bir bina yüzünden artık okyanusu göremeyen Kürt besteci Boran’ı merkezine alıyor.

Dünya prömiyerini bugün Tokyo Uluslararası Film Festivali‘nin Ana Yarışma bölümünde gerçekleştirecek olan “The Four Walls”un sinopsisi aşağıdadır:

The Four Walls

“Boran, İstanbul’da ailesinden uzakta çalışan bir müzisyendir. Eşi hiç deniz görmemiş ve ailesini yanına getirebilmek için yıllarca deniz manzaralı küçük bir ev almak için uğraşmıştır. Bir gün evine döndüğünde bir binanın deniz manzarasını kapattığınıı görür. Şimdi kaybettiği manzarasını geri kazanabilmek için zaman geçtikçe daha da zorlaşacak olan mücadelesine başlar.”

Yapımcılığını Bahman Ghobadi, Roger Waters ve Gökçe Işıl Tuna’nıın üstlendiği The Four Walls filminin uluslararası satış haklarını ise Londra’da bulunan Mad Dogs & Seagulls şirketi aldı.

Bu yıl 34.sü gerçekleşecek olan Tokyo Uluslararası Film Festivali 30 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Açılış filmi Clint Eastwood’un Cry Macho yapımı olan festivalin, Yarışma bölümü Jüri Başkanıı ise usta oyuncu Isabelle Huppert.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın