Ana sayfa Haberler Festivaller 77. Venedik Uluslararası Film Festivali Programı Açıklandı!

77. Venedik Uluslararası Film Festivali Programı Açıklandı!

Birbiri ardında ertelenen ya da iptal edilen Uluslararası fiilm festivallerinin bir biri ardında ertelenmesi ya da iptal edilmesine karşın, Venedik Uluslararası Film Festivali ‘nin bu yıl planlandığı gibi 2-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Bugün itibariyle Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı duyuruldu.

Aralarında Chloé Zhao’nun başrolünde Frances McDormand’ın yer aldığı filmi Nomadland, Kiyoshi Kurosawa’nın Wife of a Spy, Majid Majidi’nin Sun Children ve Amos Gitai’nin Laila in Haifa filmlerinin yer aldığı Yarışma bölümünün yanı sıra, Quentin Dupieux’nün Mandibules, Alice Rohrwacher’ın Omelia Contadina filmleri ile Abel Ferrara’nın Sportin’ Life belgeselinin de aralarında bulunduğu Yarışma Dışı bölümü dikkat çekiyor.

Ödüllü kısa filmleriyle tanınan Azra Deniz Okyay‘ın ilk uzun metrajlı Hayaletler (Ghosts) filmi de dünya prömiyerini festivalin Venedik Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası Bölümü’nde gerçekleştirecek.

Venedik Film Festivali‘nin 2020 programı aşağıda yer almaktadır.

77. Venedik Uluslararası Film Festivali Programı

Yarışma

  • In Between Dying (Hilal Baydarov)
  • Le sorelle Macluso (Emma Dante)
  • The World to Come (Mona Fastvold)
  • Nuevo Orden (Michel Franco)
  • Lovers (Nicole Garcia)
  • Laila in Haifa (Amos Gitai)
  • Dear Comrades (Andrei Konchalovsky)
  • Wife of a Spy (Kiyoshi Kurosawa)
  • Sun Children (Majid Majidi)
  • Pieces of a Woman (Kornél Mundruczó)
  • Miss Marx (Susanna Nicchiarelli)
  • Padrenostro (Claudio Noce)
  • Notturno (Gianfranco Rosi)
  • Never Gonna Snow Again (Małgorzata Szumowska, Michał Englert)
  • The Disciple (Chaitanya Tamhane)
  • And Tomorrow The Entire World (Julia Von Heinz)
  • Quo Vadis, Aida? (Jasmila Zbanic)
  • Nomadland (Chloé Zhao)
Venedik Uluslararası Film Festivali
Nomadland

Yarışma Dışı

Film
  • The Ties (Daniele Luchetti)
  • Lasciami Andare (Stefano Mordini)
  • Mandibules (Quentin Dupieux)
  • Love After Love (Ann Hui)
  • Assandria (Salvatore Mereu)
  • The Duke (Roger Michell)
  • Night in Paradise (Park Hoon-jung)
  • Mosquito State (Filip Jan Rymsza)
  • 30 Monedas (Álex de la Iglesia)
  • Princesse Europe (Camille Lotteau)
  • Omelia Contadina (Alice Rohrwacher, JR)
Belgesel
  • Sportin’ Life (Abel Ferrara)
  • Crazy, Not Insane (Alex Gibney)
  • Greta (Nathan Grossman)
  • Salvatore: Shoemaker of Dreams (Luca Guadagnino)
  • Final Account (Luke Holland)
  • The Truth About “La Dolce Vita” (Giuseppe Pedersoli)
  • Molecole (Andrea Segre)
  • Narciso em Férias (Rento Terra, Ricardo Calil)
  • Paolo Conte, via con me (Giorgio Verdelli)
  • Hopper/Welles (Orson Welles)
  • City Hall (Frederick Wiseman)

Orizzonti

  • Apples (Christos Nikou)
  • La Troisième guerre (Giovanni Aloi)
  • Milestone (Ivan Ayr)
  • The Wasteland (Ahman Bahrami)
  • The Man Who Sold His Skin (Kaouther Ben Hania)
  • I predatori (Pietro Castellito)
  • Mainstream (Gia Coppola)
  • Genus Pan (Lav Diaz)
  • Zanka Contact (Ismaël El Iraki)
  • Guerra e Pace (Martina Parenti, Massimo D’Anolfi)
  • La Nuit des rois (Philippe Lacôte)
  • The Furnace (Roderick Mackay)
  • Careless Crime (Shahram Mokri)
  • Gaza Mon Amour (Tarzan Nasser, Arab Nasser)
  • Selva Trágica (Yulene Olaizola)
  • Nowhere Special (Uberto Pasolini)
  • Listen (Ana Rocha de Sousa)
  • The Best Is Yet To Come (Jing Wang)
  • Yellow Cat (Adilkhan Yerzhanov)

Biennale College Cinema

  • El arte de volver (Pedro Collantes)
  • Fucking With Nobody (Hannaleena Hauru)

Venedik Klasikleri

  • Chronicle Of A Love (Michelangelo Antonioni, 1950)
  • Claudine (John Berry, 1974)
  • The Young Girl (Souleymane Cissé, 1975)
  • Late Season (Zoltán Fábri, 1966)
  • Seduced And Abandoned (Pietro Germi, 1964)
  • The Last Supper (Tomás Gutiérrez Alea, 1976)
  • Vengeance Is Mine (Shôhei Imamura, 1979)
  • The Rickshaw Man (Hiroshi Inagaki, 1943)
  • You Only Live Once (Fritz Lang, 1937)
  • Serpico (Sidney Lumet, 1973)
  • Le Cercle Rouge (Jean-Pierre Melville, 1970)
  • Unfinished Piece For The Player Piano (Nikita Mikhalkov, 1977)
  • Goodfellas (Martin Scorsese, 1990)

Venedik Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası

Yarışma
  • 50 Or Two Whales Meet At The Beach (Jorge Cuchí)
  • Ghosts (Azra Deniz Okyay)
  • Thou Shalt Not Hate (Mauro Mancini)
  • Bad Roads (Natalya Vorozhbyt)
  • Shorta (Anders Ølholm, Frederik Louis Hviid)
  • Topside (Celine Held, Logan George)
  • The Flood Won’t Come (Marat Sargsyan)
Yarışma Dışı – Açılış Gecesi
  • The Book Of Vision (Carlo S. Hintermann)
Yarışma Dışı – Kapanış Filmi
  • The Rossellinis (Alessandro Rossellini)

Venedik Günleri

Yarışma
  • Honey Cigar (Kamir Aïnouz)
  • The Stonebreaker (Gianluca and Massimiliano Serio)
  • Residue (Merawi Gerima)
  • Preparations To Be Together For An Unknown Period Of Time (Lili Horvat)
  • Oasis (Ivan Ilkic)
  • Mama (Li Dongmei)
  • 200 Meters (Ameen Nayfeh)
  • My Tender Matador (Rodrigo Sepulveda)
  • Conference (Ivan I. Tverdovskij)
  • The Whaler Boy (Philipp Yuryev)
Yarışma Dışı
  • Saint-Narcisse (Bruce LaBruce)
Özel Etkinlikler
  • Nightwalk (Malgorzata Skumowska)
  • In My Room (Mati Diop)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın