2017’nin En Çok Beklenen 20 Bağımsız Filmi!

Yazan: Gamze Çakan

how-to-talk-to-girls-at-parties

‘How To Talk To Girls At Parties’

Yönetmen: John Cameron Mitchell
Oyuncular: Elle Fanning, Nicole Kidman, Ruth Wilson, Matt Lucas, Alex Sharpe

‘Hedwig and the Angry Inch’ ve ‘Shortbus’ filmleriyle adından söz ettiren John Cameron Mitchell’ın ‘Rabbit Hole’dan sonraki uzun metraj projesi olan ‘How to Talk to Girls at Parties’, Neil Gaiman’ın aynı adlı kısa hikayesinden sinemaya uyarlandı. Senaryosunu Philippa Goslett ile yine John Cameron Mitchell’ın kaleme aldığı film, Londra’nın Croydon banliyosünde yaşayan iki ergenin, güzel kızlarla tanışmak amacıyla bir partiye gizlice sızmalarının ardından başlarına gelen sıradışı olayları konu alıyor.

 

A Ghost Story - Still 1

‘A Ghost Story’

Yönetmen: David Lowery
Oyuncular: Rooney Mara, Casey Affleck, Rob Zabrecky, Will Oldham

Dünya prömiyerini önümüzdeki ay, Sundance Film Festivali kapsamında gerçekleştirecek olan ‘A Ghost Story’, isminden de anlaşılacağı üzere bir hayalet ve dadandığı evin sakinlerini konu alıyor. En son bu yıl ‘Pete’s Dragon’ filmini yöneten, David Lowery, başroldeki Casey Affleck ve Rooney Mara ile 2013 tarihli ‘Ain’t Them Bodies Saints’filminde de birlikte çalışmıştı.

 

suburbicon

‘Suburbicon’

Yönetmen: George Clooney
Oyuncular: Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac, Josh Brolin, Woody Harrelson

En son 2014’te ‘The Monuments Men’ filmini yönetip başrolünde yer alan George Clooney, ‘Suburbicon’ filmiyle bu kez kamera arkasında kalmayı tercih etti. Senaryosunu Clooney ile birlikte Coen kardeşler ve Grant Heslov’un kaleme aldığı ‘Suburbicon’, 1950’lerde Suburbicon kasabasında yaşayan mükemmel görünümlü bir ailenin evlerine yapılan şiddet dolu saldırının ardından şantaj, intikam ve ihanetle sonuçlanan ilişkilerini konu alıyor.

 

yeh-din-ka-kissa

‘Yeh Din Ka Kissa’

Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncular: Adam Sandler, Ben Stiller, Emma Thompson, Dustin Hoffman, Grace Van Patten

‘Frances Ha’, ‘While We’re Young’ ve ‘Mistress America’ filmleriyle New York’luların yaşamlarından kesitler sunan Noah Baumbach bu serisine ‘Yeh Din Ka Kissa’ ile devam ediyor. Birbirine yabancılaşmış üyelerden oluşan New York’lu bir ailenin yıllar sonra bir sanat etkinliği için bir araya gelmelerini konu alıyor.

 

logan-lucky

‘Logan Lucky’

Yönetmen: Steven Soderbergh
Oyuncular: Channing Tatum, Daniel Craig, Adam Driver, KAtie Holmes, Hilary Swank, Katherine Waterston, Sebastian Stan

En son 2013 senesinde ‘Side Effects’ ve ‘Behind The Candelebra’ filmlerini yöneten Steven Soderbergh, uzun bir aradan sonra yönetmenlik koltuğuna geri döndü. Senaryosunu Rebecca Blunt’ın yazdığı ‘Logan Lucky’, Kuzey Karolina’daki NASCAR yarışı sırasında soygun yapmaya çalışan iki kardeşin hikayesini anlatıyor. 13 Ekim 2017 tarihinde gösterime girecek olan film, dünya prömiyerini Venedik Uluslararası Film Festivali ya da Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirmesi mümkün.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın