2017’nin En Çok Beklenen 20 Bağımsız Filmi!

Yazan: Gamze Çakan

mute

‘Mute’

Yönetmen: Duncan Jones
Oyuncular: Alexander Skarsgard, Paul Rudd, Justin Theroux, Florence Kasumba, Sam Rockwell

Çektiği ‘Moon’ ve ‘Source Code’ filmleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Duncan Jones, en son geçtiğimiz sene ‘Warcraft’ filmini yönetmişti. 2015’in Kasımında Jones’un yeni projesinin ‘Mute’ filmi olacağı ve bu filmin yönetmenin 2009 tarihli filmi ‘Moon’un devamı olacağı duyurulmuştu. Duncan Jones’un Michael Robert Johnson ile birlikte, Damon People’ın daha önce yazmış olduğu bir senaryodan uyarladığı film, dilsiz bir barmenin kayıp olan kız arkadaşını arama hikayesini anlatıyor. Çekimleri halen devam eden filmde, ‘Moon’dan Sam Bell karakterinin yer alacağını da ekleyelim.

 

call-me-your-name

‘Call Me By Your Name’­ | ‘Suspiria’

Yönetmen: Luca Guadagnino
Cast: Armie Hammer, Timothee Chalamet, Michael Stuhlbarg, Chloe Grace Moretz, Dakota Johnson, Tilda Swinton

İlk olarak 1977 yılında Dario Argento tarafından yazılıp çekilen ‘Suspiria’, 2017’nin beklenen yapımlarından. Tilda Swinton ve Dakota Johnson ile ‘A Bigger Splash’ filminde birlikte çalışan Luca Guadagnino’nun tutku projesi olarak bilinen film, ‘Call Me By Your Name’ adıyla vizyona girecek. Senaryosunu Dario Argento ve Daria Nicolodi’nin orijinal senaryosundan Luca Guadagnino, James Ivory ve Walter Fasano’nun uyarladığı film, ergenlik çağındaki bir çocuğun, ailesinin İtalyan Rivierasında yer alan malikanelerine gelen konuğuyla arasında yer alan romantik ilişki sonrasında yaşananları anlatıyor.

 

wildlife

‘Wildlife’

Yönetmen: Paul Dano
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Carey Mulligan, Ed Oxenbould, Zoe Margaret Colletti

‘Little Miss Sunshine’ filmi başta olmak üzere, ‘There Will Be Blood’, ‘The Good Heart’, ’12 Years a Slave’ ve son olarak ‘Swiss Army Man’ filmlerindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Paul Dano, ‘Wildlife’ filmi için ilk kez kamera arkasına geçecek. Amerikalı yazar Richard Ford’un 1990 tarihli romanından Paul Dano ve Zoe Kazan tarafından uyarlanacak olan film, Montana’ya taşındıktan sonra ailesinin parçalanışına tanık olan 16 yaşındaki bir gencin hikayesini anlatıyor.

 

the-death-of-stalin

‘The Death Of Stalin’

Yönetmen: Armando Iannucci
Oyuncular: Jeffrey Tambor, Steve Buscemi, Andrea Riseborough, Olga Kurylenko, Rupert Friend, Michael Palin

‘In the Loop’, ‘Veep’ ve ‘The Thick of It’ politik taşlamalarıyla bilinen, Armando Iannucci sekiz yıl aradan sonra güç ve entrika dolu politika dünyasına ‘The Death of Stalin’ ile geri dönüyor. Joseph Stalin’in son günleri ve ölümünün ardından yaşananları anlatan film, Fabien Nury’nin grafik romanından sinemaya Iannucci ve David Schneider tarafından uyarlandı.

 

three_billboards_ebbing_film_location3

‘Three Billboards Outside Of Ebbing, Missouri’

Yönetmen: Martin McDonagh
Oyuncular: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Peter Dinklage

2004 yılında çektiği ‘Six Shooters’ isimli kısa filmiyle Akademi Ödülü kazanan Martin McDonagh daha sonra yönettiği ‘In Bruges’ filmiyle uluslararası tanınırlık kazanmıştı. En son ‘Seven Psychopaths’ filmini yazıp yöneten McDonagh, beş yıl aradan sonra bir kara komediyle beyazperdeye geri dönüş yapıyor. Senaryosunu da yönetmenin yazdığı film, kızının ölümünün ardından suçluları yakalamayan yerel polis teşkilatına savaş açan bir annenin hikayesini anlatıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın