2017’nin En Çok Beklenen 20 Bağımsız Filmi!

Yazan: Gamze Çakan

the-snowman

‘The Snowman’

Yönetmen: Tomas Alfredson
Oyuncular: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg, J.K. Simmons, Val Kilmer

2008 senesinde çektiği ‘Låt den rätte komma in’ (‘Let the Right One In’) ve 2011 tarihli ‘Tinker Tailor Soldier Spy’ isimli casus filmiyle tanıdığımız Tomas Alfredson altı yıllık sessizliğini ‘The Snowman’ ile bzouyor. Jo Nesbø’nun aynı adlı romanından uyarlanan film, pembe atkısı bir kardan adama dolanmış şekilde bulunan kayıp bir kadının davasını araştıran alkolik dedektif Harry Hole’un hikayesini anlatıyor.

 

the-killing-of-a-sacred-deer

‘The Killing Of A Sacred Deer’

Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Colin Farrell, Nicole Kidman, Raffey Cassidy, Bill Camp, Alicia Silverstone

Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde  Jüri Ödülü kazanan ‘The Lobster’ı çeken Yorgos LAnthimos, Colin Farrell ile işbirliğini ‘The Killing of a Sacred Deer’ ile devam ettiriyor. Senaryosunu Yorgos Lanthimos ve Efthymis Fillippou’nun bir Euripides trajedisinden esinlenerek yazdığı film, karizmatik bir cerrahın, bir genci himayesi altına aldıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor.

 

the-beguiled

‘The Beguiled’

Yönetmen: Sofia Coppola
Oyuncular: Elle Fanning, Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst, Angourie Rice

Sofia Coppola, beyazperdeye Clint Eastwood’un rol aldığı 1971 tarihli ‘The Beguiled’ filminin yeniden çevirimiyle dönüyor. Thomas P. Cullinan’ın 1966 tarihinde yazdığı ‘A Painted Devil’ romanından uyarlanan film, Amerikan İç Savaşı sırasında yaralanan Kuzeyli bir askerin güney topraklarındaki bir kız okuluna ulaştıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor.

 

happy-end

‘Happy End’

Yönetmen: Michael Haneke
Oyuncular: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Loubna Abidar

2012 yılında çektiği ‘Amour’ filmiyle, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve “En İyi Yabancı Film” dalında Akademi Ödülü kazanan Avusturya doğumlu yönetmen Michael Haneke, ‘Happy End’ filmiyle Isabelle Huppert ve Jean-Louis Trintignant ile tekrar bir araya geliyor. Avrupa’daki göçmen krizinin arka planda yer aldığı film, Calais, Fransa’da yaşayan bir burjuva ailesini merkezine alıyor.

 

okja

‘Okja’

Yönetmen: Bong Joon-Ho (“Snowpiercer”)
Oyuncular: Ahn Seo-hyun, Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano, Lily Collins, Steven Yeun, Shirley Henderson, Giancarlo Esposito

En son kadrosunda Chris Evans, Kang-ho Song, Tilda Swinton, Jamie Bell, John Hurt ve Ed Harris’in yer aldığı ‘Snowpiercer’ filmini çeken Joon-ho Bong, yeni filmi ‘Okja’nın çekimlerini kısa bir süre önce tamamladı. Senaryosunu Joon-ho Bong ile birlikte daha önce ‘Frank’in de senaryosunu yazan gazeteci, yazar Jon Ronson’ın kaleme aldığı film, Mija adındaki küçük bir kızın dev bir hayvan olan olan en yakın arkadaşı Okja’yı güçlü ve çok uluslu bir şirketin kaçırmasının ardından yaşadıklarını anlatıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın