2017’nin En Çok Beklenen 20 Bağımsız Filmi!

Yazan: Gamze Çakan

2016 yılı bağımsız sinema adına çok verimli bir yıl oldu. ‘Manchester by the Sea’, ‘Certain Women’, ‘Toni Erdmann’, ‘American Honey’, ‘Chevalier’, ‘Loving’, ‘La La Land’ başta olmak üzere pek çok başarılı film çekildi. Yıl sonuna yaklaşırken, 2017’de izlemeyi dört gözle beklediğimiz filmleri sizin için derledik.

 

aus-dem-nichts

‘Aus dem Nichts’ (‘In The Fade’)

Yönetmen: Fatih Akın
Oyuncular: Diane Kruger, Numan Acar, Şiir Eloğlu, Denis Moschitto, Ulrich Tukur

Senaryosunu da Fatih Akın’ın yazdığı ‘Aus dem Nichts’, bir bombalama olayında ailesini kaybeden bir kadının intikam hikayesini anlatıyor. En son ‘Elveda Berlin’ filmi ile izleyenlerin karşısına çıkan Akın, yeni filmini göç ve ırkçılık konularını anlatan bir ‘Taxi Driver’a benzetiyor. Çekimleri Almanya (Hamburg) ve Yunanistan’da yapılan ‘In the Fade’, Diane Kruger’ın Almanca dilinde oynadığı ilk film.

 

based-on-a-true-story

‘Based On A True Story’

Yönetmen: Roman Polanski
Oyuncular: Eva Green, Emmanuelle Seigner, Vincent Perez

Bir yazarın saplantılı bir hayranının hayatına girmesinin ardından yaşadıklarını anlatan ‘Based On A True Story’nin  senaryosu ise Roman Polanski’nin yanı sıra Oliver Assayas’a ait. Çekimleri halen devam eden psikolojik gerilim türündeki filmin, Delphine de Vigan’ın aynı adlı romanından uyarlandığını da belirtelim.

 

battle-of-the-sexes

‘Battle Of The Sexes’

Yönetmen: Jonathan Dayton & Valerie Faris
Oyuncular: Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough, Elisabeth Shue, Sarah Silverman

Yönetmen koltuğunda daha önce ‘Little Miss Sunshine’ filmini yöneten Jonathan Dayton & Valerie Faris’in oturduğu ‘Battle Of the Sexes’, 1973 tarihinde dönemin ünlü tenisçisi Billie Jean King ve cinsiyetçi eski tenisçi Bobby Riggs arasında gerçekleştirilen tenis maçının arka planındaki gerçek olayları anlatıyor.

 

europhia

‘Euphoria’

Yönetmen: Lisa Langseth
Oyuncular: Alicia Vikander, Eva Green, Charles Dance, Charlotte Rampling, Adrian Lester

Alicia Vikander’la daha önce ‘Pure’ ve ‘Hotel’ filmlerinde birlikte çalışan Lisa Langseth’in İngilizce dilindeki ilk filmi olacak olan ‘Euphoria’, Ines ve Emilie adında iki kız kardeşin yıllar süren ayrılıktan sonra bir araya gelmelerini ve her ikisini derinden etkileyecek bir Avrupa yoluculuğuna çıkmalarını konu alıyor.

 

journeyman

‘Journeyman’

Yönetmen: Paddy Considine
Oyuncular: Paddy Considine, Jodie Whittaker, Paul Popplewell, Tony Pitts, Anthony Welsh

Senaryosunu da Considine’ın kaleme aldığı ‘Journeyman’, maç sırasında başına darbe alan bir boksörün yaralanmasının ardından değişen hayatını konu alıyor. Daha önce yönettiği ‘Tyrannosaur’ filmiyle izleyenlerin beğenisini kazanan Considine, ‘Journeyman’ ile ilk kez yönettiği bir filmde başrol oynayacak.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir