Fatih Akın Stephen King İmzalı Firestarter’ı Sinemaya Uyarlayacak!

Yazan: Gamze Çakan

En son çektiği ve kadrosunda Diane Kruger, Denis Moschitto ile Numan Acar‘ın yer aldığı ‘In the Fade‘ filmiyle dikkat çeken ve “En İyi Yabancı Film” dalında Altın Küre kazanan Fatih Akın, Stephen King‘in 1980 tarihli kitabı Firestarter‘ı sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor.

2017 Nisan ayında yapımcı Jason Blum, şirketi Blumhouse Productions‘ın Akiva Goldsman‘la birlikte Stephen King’in ‘Firestarter’ kitabını sinemaya uyarlayacağını duyurmuştu. Bu açıklamadan yaklaşık bir yıl sonra harekete geçen Blumhouse projenin yapım öncesi sürecini başlattı.

Senaryosunu Scott Teems‘in kaleme alacağı ‘Firestarter’, pirokinetik yetenekleri ve ve bu yetenekleri bir silah olarak kullanmak isteyen gizli bir hükümet ajansı tarafından alıkonulan küçük bir kızı merkezine alıyor.

‘Firestarter’ ilk olarak 1984 yılında Mark L. Lester tarafından beyazperdeye uyarlanmış ve filmin kadrosunda Drew Barrymore, Heather Locklear ve Martin Sheen yer almıştı.

2002 yılında ise başrollerinde Marguerite Moreau, Malcolm McDowell, Dennis Hopper‘ın yer aldığı ‘Firestarter 2: Rekindled‘ isimli dört bölümlük bir mini dizi çekilmişti.

Jason Blum ve Akiva Goldsman‘ın yapımcılığını üstleneceği filmde, 1984 tarihli filmin yapımcısı olan Martha de Laurentiis‘in de uygulayıcı yapımcı olarak yer alacağı söyleniyor.

Başrollerini Sibel Kekilli ile Birol Ünel‘in paylaştığı ‘Duvara Karşı’ filmiyle Berlin Film Festivali‘nden Altın Ayı Ödülü‘nü kazanan Fatih Akın, ‘Yaşamın Kıyısında’ filmiyle de Cannes Film Festivali‘nden “En İyi Senaryo” dalında ödülle dönmüştü.

Filmle ilgili henüz başka bir detay duyurulmadı. ‘Firestarter’ ile ilgili gelişmeleri yeni bölümümüz Bağımsız+ üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir