Nick Cave’in ‘Dünyada 20.000 Gün’ü 6 Temmuz’da Başka Gece’de!

Yazan: Gamze Çakan

Müzik tarihinin en ikonik figürlerinden Nick Cave, grubu Nick Cave and The Bad Seeds eşliğinde İKSV‘nin düzenlediği konserle 10 Temmuz Salı günü Küçük Çiftlik Park’ta dinleyicilerin karşısına çıkıyor.

Başka Sinema ise bu efsane konsere hazırlık olarak izleyicilerini 6 Temmuz Cuma günü saat 23:00’te Başka Gece kapsamında gerçekleştirecek 20.000 Days on Earth / Dünyada 20.000 Gün filmine bekliyor.

40 yıldan uzun süredir müzik yapan Nick Cave’in hayatını deneysel bir şekilde, yarı kurgu yarı belgesel olarak anlatan film, Push The Sky Away albümünün çıkış dönemine paralel özel performansları da kapsıyor. Nick Cave her şarkısında seyircinin nefesini kesip onları büyüleyici bir atmosfere çekiyor.

Cave’in sözlerini yazdığı ve ilk melodilerini oluşturduğu bestelerini nasıl canlı bir şova dönüştürdüğüne şahitlik ettiğimiz filmde; sanatçının Kylie Minogue, Warren Ellis ve Ray Winstone gibi isimlerle yaşadığı anlardan samimi ve şık kesitler izliyoruz.

33. İstanbul Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü kazanan film, Sundance Film Festivali’nden de En İyi Yönetmen ve En İyi Kurgu ödülleri ile dönmüştü.

Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek inanılmaz konser öncesi Dünyada 20.000 Gün, Nick Cave fanları için muhteşem bir ısınma turu.

Biletler için:
Beyoğlu Sineması: https://www.mobilet.com/bucket-event/beyoglu-sinemasi-710
Kadıköy Sineması: https://www.biletiva.com/place/KADIKOY_SINEMASI

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir