Sin City (Günah Şehri)

Yazan: Turgay Ceylan

Sin City

Yönetmen : Frank Miller, Robert Rodrigez, Quentin Tarantino
Senaryo : Frank Miller
Oyuncular : Bruce Willis (Hartigan), Mickey Rourke (Marv), Jessica Alba (Nancy Callahan), Clive Owen (Dwight), Rosario Dawson (Gail), Jaime King (Goldie / Wendy), Benicio del Toro (Jackie Boy), Rutger Hauer (Kardinal Roark),  Nick Stahl (Roark Jr. / Yellow Bastard)
Yapımcı Firma : Dimension Films, Troublemaker Studios
Türü : Aksiyon, Gerilim
Yapım Yılı :
2005
Ülkesi : ABD
Süresi : 124 dakika

Filmin Konusu:
Bağımsız sinemacı Robert Rodriguez ile çizgi romancı Frank Miller’ın birlikte yönettiği ve Quentin Tarantino’nun konuk yönetmen olarak katkıda bulunduğu Sin City, Frank Miller’ın efsanevi çizgi romanı serisindeki hikayelerin sinemaya uyarlanmasıyla gerçekleşmişti.

sin-city-1

Güçlü olanın kazandığı, kaosun hükmettiği ama bu kaosu kendi yöntemleriyle yöneten fahişeler, din adamları ve politikacıların olduğu bir şehir ve kendi yöntemleri ile bu dengeyi değiştirecek olan üç adam. Marv, sevdiği kadını öldürenlerin peşine düşen yenilmez bir savaşçı. Dwight kendi neden olduğu sorunu çözmeye çalışan, arkadaşlarını korumak için herşeyi yapacak olan bir kaçak. Hartigan çevresindeki bütün kötülüklere rağmen doğruyu yapabilen bir polis.

sin-city-2

Birbirinden farklı bu üç kahramanın öykülerini bir araya getiren yaşadıkları kent olan Sin City olacaktır. Zengin kadosuyla ve “film noir” atmosferiyle Sin City, çigi roman uyarlamaları arasında özel bir yere sahiptir. Frank Miller filmde rahip rolünde, Robert Rodriguez ise SWAT ekibinin üyesi olarak kısa bir süre filmde görünür.

Filmin Fragmanı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 yorum

suskunnefer 24 Şubat 2008 - 20:13

uzun süre bir çok çizgi romani yayinina hazirlayan biri olarak en sıkı uyarlamalardan biri die bilirim bence bir diyeride spanwn dur herneyse
çizim tadi veren gorsel efekleriyle her dakikasi muthis film 11-12 izleyisimde bile ayni tadi aldim hic bir kusur bulamadigim sinn city i izleyenler umarim benim kadar keyif almişlardir ayrica…yonetmenlerinde setine herkes başarılı iş çıkarmış frank miller kadar minnetarım….

Cevapla

Yorum Bırakın