Ana sayfa Sinema Yönetmenler Murat Düzgünoğlu

Murat Düzgünoğlu

murat-duzgunogluAdı Soyadı: Murat Düzgünoğlu
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 1969

Yönetmen hakkında:
Mimar Sinan ve Marmara üniversiteleri Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – TV bölümlerinde öğrenim gördü.

Sinema ve TV dünyasının çok çeşitli alanlarında uzun yıllar görevler aldı. Öğrencilik yıllarında “Ayrılık” isimli 35 mm. olarak çekilen kısa filmiyle “Fransa’da “Montpelier Akdeniz Filmleri Festivali”ne davet edildi. 2005 yılında ressam “Orhan Taylan” belgeselini çekti. Ayrıca birçok yapım şirketi ve TV kanalı için 10 adet TV filmi çekti. Yönetmen ulusal tv kanalları için dizi filmler çekmeyi sürdürmektedir.

Yönetmenin halen çekilmeyi bekleyen 2 sinema filmi senaryosu bulunmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar merhaba,

    Bu konudaki hassasiyetinizi anlıyorum ama sizin de öncelikle sitemize yönetmen ekleme kıstaslarımızı anlamanız gerekiyor. Biz yerli ve yabancı yönetmenler bölümünde, hayatının bir döneminde en az bir bağımsız film çekmiş olan tüm yönetmenlere yer veriyoruz. Söz konusu yönetmenin “Hayatın Tuzu” filmi için gösterdiği çaba ve bu sırada karşılaştığı zorlukları göz önüne alırsak, bu yönetmeni sitemize eklemenin oldukça yerinde olduğunu düşünüyoruz.

  2. türkiyede hollywood gibi ya da en azından fransa ya da kore gibi oturmuş bir studyo sistemi mi varki bağımlı bağımsız yönetmen diye birşeyden bahsediliyor bende bunu anlamıyorum.Gişe filmleri yapıp büyük para kazanan yapımcılar dahi bugün var yarın yokken neyin bağımsızı.Ülke de sinema endüstrisi denebilecek herhangi birşey yok,sadece vur kaçlarla para kaldırmaya çalışan bir kaç yapımcı,bir de gişeyi umursamadan kendi yolunda yürüyen sanatçılar söz konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın