Şahsiyet’in Meksika Uyarlaması El Asesino Del Olvido’nun Çekimleri Başlıyor!

Yazan: Ayşe Ebru

Şahsiyet’in Meksika Uyarlaması El Asesino Del Olvido’nun Çekimleri Başlıyor!

Viacom International Studios (VIS), Puhu TV’de yayınlanan ve dağıtımcısı Madd Entertainment olan Ay Yapım dizisi “Şahsiyet”in Meksika uyarlaması ‘El Asesino Del Olvido’nun (Unutmadan Önce) yapımına başlıyor. Ernesto Contreras’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizide başrolleri Damián Alcázar ve Paulina Gaitán paylaşıyor.

2018 yılında Türk izleyicisi ile buluşan Şahsiyet kısa sürede kitlelerin favorisi oldu. Dizi, 2019 yılında Berlin TV Dizisi Festivali, Avrupa Sinematografi Ödülleri ve MedyaTablet Ödülleri de dahil olmak üzere pek ço ulusal ve uluslararası ödüller ve adaylıklar kazandı. Dizinin başrol oyuncusu Haluk Bilginer ise Uluslararası Emmy® En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Şahsiyet

Şahsiyet, Haluk Bilginer

On bölümden oluşacak bu gerilim dizisi, Alzheimer teşhisi konan Pascual’ın hafızasını kaybetmeden önce geçmişte işlenen bir suç için adalet aramaya karar vermesinin hikayesini anlatıyor. Pascual bu yolda, gizemli ölümleri araştıran bir dedektif olan Jimena ile karşılaşır.

Başrolde Damián Alcázar yer alıyor

Dizinin başarılı oyuncuları arasında Meksika Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden sayısız ödül alan ve dizinin baş kahramanı Pascual’a hayat verecek olan Meksikalı aktör Damián Alcázar yer alıyor. Kariyeri boyunca sekiz Ariel Ödülü kazanan Alcázar ve A Wonderful World, The Perfect Dictatorship, Narnia Günlükleri: Prens Caspian The Dandy ve Narcos gibi başarılı dizi ve filmlerde de yer aldı.

Oyuncu ve şarkıcı Paulina Gaitán ise Jimena karekterini canlandıracak. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Ariel Ödülü adaylığı bulunan Gaitán, Cappadocia, Narcos ve The Good Girls gibi birçok uluslararası film ve dizide rol aldı. Oyunculuğa 12 yaşındayken başlayan Gaitán’ın içinde yer aldığı projeler arasında 2017 En İyi Dizi Emmy Ödüllü program Mr. Ávila ve Devil Guardian’da var.

Daha Fazla Oku: Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülü Kazandı!

El Asesino del Olvido’nın yönetmeni Ernesto Contreras’ın en ünlü filmleri arasında Blue Eyelids, Keep Growing: Café Tacuba ve Sundance Film Festivali’nde İzleyici Ödülü ve Ariel Ödülü kazanmış olan Dream in Another Language var. Contreras aynı zamanda El Chapo, Everyday Heroes ve 2019 Uluslararası Emmy’de En İyi Uluslararası Dizi ödülünü kazanmış Falco gibi başarılı diziler de yönetti.

Şubat ayında Meksika’da başlanacak çekimlerin Nisan ortalarında bitmesi planlanıyor. Dizinin yapım şirketi ise ünlü Paramparça Aşklar Köpekler ve Çocuk Büyütme Rehberi filmleri ile tanınan Monica Lozan liderliğindeki Alebrije.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir