Video İçin Ses-Atölyesi, 25-26 Ocak’ta 9. Kuirfest’te!

Yazan: Ayşe Ebru

23 Ocak’ta İstanbul’da başlayacak olan 9.Pembe Hayat KuirFest kapsamında, Gizem Oruç’un kolaylaştırıcılığında 25-26 Ocak’ta ‘Video için Ses-Atölyesi’ gerçekleştirilecektir. Atölyeye katılmak için formu doldurmayı unutmayın.

Gizem Oruç’un kolaylaştırıcı olduğu atölyede, “Ableton Live” yazılımının temel kullanım biçimleri verilecektir. Katılımcı sayısının 8 olarak belirlendiği çalışmada, tüm katılımcılara kendi seslerini kaydetmesi, düzenlemesi ve manipüle etmesinin yolları gösterilecektir. Katılımcılardan Live programının kurulumu yapılmış halde kendi laptoplarını, kulaklıklarını, kendi seçtikleri hareketsiz görüntü, video, ses veya müzik dosyalarını yanlarında getirmeleri bekleniyor.

Daha Fazla Oku: 9. KuirFest Na-Binarylere Sesleniyor!

25 Ocak saat 18:00’da ve 26 Ocak saat 17:00’da başlayacak atölye çalışmaları, toplamda 6 saat sürecektir. Atölyeye katılmak için 20 Ocak tarihine kadar linkteki formu (köprü) doldurmayı unutmayın.

Gizem Oruç Kimdir?

Gizem Oruç 1985 yılında Ankara’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya lisans ve yüksek lisansını tamamlamasının ardından öğrenim yönünü müziğe çevirdi. MIAM İşitsel Sanatlar öğrenimi sırasında ses ve multimedya sanatlarına yöneldi. 6zm ismiyle elektronik müzik üretmenin ve icra etmenin yanı sıra çeşitli film ve disiplinler arası sanat projelerinde ses/multimedya tasarımcısı ve teknisyen olarak çalışmaktadır. 2015 yılından beri Berlin’de ikamet etmekte olan Gizem, queer-DIY (do-it-yourself) kolektif Raumerweiterungshalle ve pop / r’n’besk müzik grubu Gazino Neukölln gibi trans-feminizm odaklı kolektiflerde aktif olarak yer almaktadır. 2019 KuirFest Berlin’in açılış ve kapanış partilerinin koordinasyon ve kürasyonunu yapmıştır.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir