Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülü Kazandı!

Yazan: Ayşe Ebru
Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülü

Bu yıl 47.si düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Şahsiyet dizisindeki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday gösterilen Haluk Bilginer, ödülün sahibi oldu.

Haluk Bilginer ödül konuşmasında, “Bu büyük bir onur. Akademiye bu kıymetli ödül için teşekkür ederim. Bu güzel insanlarla çalışmak büyük bir zevkti. Şahsiyet dizisi adaleti ve hafıza kaybını konu alıyor, ama bir kişinin hafıza kaybını değil, daha tehlikeli ve zararlı olan toplumun hafıza kaybını konu alıyor. Bu yüzden içinde yaşadığınız toplumun hafıza kaybı yaşamadığından emin olun.” sözlerini dile getidi.

Bilginer ayrıca tören sonrasında yaptığı açıklamada, “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Onur Saylak’ın üstlendiği puhuTV dizisi Şahsiyet, Alzheimer teşhisi konan emekli bir adliye memurunun ileride yaptıklarını unutmaya başlayacağını farketmesi üzerine radikal bir karar alması sonrasında yaşadıklarını anlatıyor.

Haluk Bilginer, “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” için; Come Home dizisindeki performansıyla aday olan Christopher Eccleston, Impuros dizisinden Raphael Logam ve Almanya yapımı Beat dizisi için aday olan Jannis Niewöhner ile yarışıyordu.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir