Better Call Saul’un 5. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı!

Yazan: Melike Sarıçam

Better Call Saul ‘un 5. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı!

AMC, Better Call Saul’un beşinci sezonu için yayınladığı tanıtım videosunda dizinin beklenen yayın tarihini açıkladı. Dizinin dördüncü sezonu Ekim 2018’de sona erdiği için yeni bölümlerin bekleyişi dizinin hayranları için bir hayli zor oldu. Yeni tanıtım videosu, gelecek sezondan görüntüler içermiyor ancak Saul Goodman’ın avukat olarak yeni adını kartvizitiyle açıklamaları bile hayranlarının heyecanlanmasına yetecek türden. Beşinci sezonun başlangıç tarihi ise 23 Şubat olarak açıklandı.

better call saul

Bob Odenkirk’ün canlandırdığı Jimmy McGill nam-ı diğer Saul Goodman karakteri, ilk olarak Vince Gilligan’ın Breaking Bad dizisinde, Walter White ve Jesse Pinkman’a birçok yasal konuda yardımcı olmuştu. Better Call Saul, Saul Goodman karakterinin nereden geldiği ve nasıl biri olduğu hakkında bilgi veriyor. Breaking Bad’in öncesinde geçen dizi ayrıca Breaking Bad sonrasında Omaha’da bir Cinnabon şubesinin yöneticisi olan ve polisten kaçan Saul’un yaşamından da kesitler sunuyor.

Better Call Saul‘un dördüncü sezonunda avukatlığı askıya alınan Jimmy’yi, abisi Chuck’ın intiharının ardından iyi bir adam olmakla kolay yolu seçmek arasında gidip gelişini izledik. Chuck’ın ölümüyle abisinin gölgesinden kurtuldu ancak, Chuck aynı zamanda Jimmy’nin hayattaki tek ahlaki pusulasıydı.

O olmadan, Jimmy’nin Saul Goodman‘a giden yolu açılmış oldu. Sezon finalinde Jimmy abisinin ölümünü suistimal ederek inceleme kurulunu dolandırmıştı. Bu süreçte Jimmy’ye destek olan kız arkadaşı Kim Wexler’ın da Jimmy’nin inceleme kurulu karşısındaki rolüne kandığını ve gerçeği öğrendiğinde dehşete kapıldığına şahit olduk. Bu açıdan beşinci sezonda Kim’in Jimmy’nin hayatından nasıl çıktığını da görebileceğimizi tahmin ediyoruz.

Better Call Saul

Better Call Saul

Beşinci sezonun açıklaması şu şekilde:

Better Call Saul’un 10 bölümlük beşinci sezonunda, Jimmy McGill’in Saul Goodman’a dönüşüm kararı, etrafında olanlar için beklenmedik ve derin değişim dalgaları yaratıyor.

Breaking Bad’de yaşanan olayların öncesini ele aldığı için Better Call Saul ayrıca Breaking Bad’den pek çok hayranın beğenisini kazandı. Bu beğenin sebebi aynı zamanda, Gus Fring rolünde Giancarlo Esposito ve sağ kolu Michael Ehrmantraut rolünde Jonathan Banks’in oluşu. Bryan Cranston ve Aaron Paul’u henüz görmedik ancak sürpriz gelişmeler her zaman mümkün.

better call saul season 5

Aynı zamanda Kim Wexler ve Howard Hamlin’ı canlandıran Rhea Seehorn ve Patrick Fabian’ın perofrmansları da izleyici için mutlaka görülmesi gerekenlerden. Aynı şey Michael McKean’in Jimmy’nin abisi Chuck’la gösterdiği fantastik performans için de söylenebilir.

Sezonlar arasında beklerken, Breaking Bad ekibi, hayranları için dizinin ilk filmini sundu. Ekim ayında doğrudan Netflix’te yayınlanan El Camino: A Breaking Bad Movie, AMC dizilerinin devamı olarak sunuldu.

Better Call Saul’ün beşinci sezon teaser’ını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir