La Ardilla roja (Kırmızı Sincap) | Julio Medem

Yazan: fırat yaşar

La Ardilla roja

Yönetmen: Julio Medem
Senaryo: Julio Medem
Oyuncular: Emma Suárez (Lisa), Nancho Novo (Jota), María Barranco (Carmen), Karra Elejalde (Anton), Carmelo Gómez (Felix)
Türü: Drama, Romantik
Yapımcı Firma: Sociedad General de Televisión (Sogetel)
Yapım Yılı: 1993
Ülkesi: İspanya
Süresi: 114 dakika

Filmin Konusu:
İspanyol yönetmen Julio Medem’in ikinci uzun metraj filmi “La Ardilla Roja”, yalnız bir adam ve sevgiye ihtiyacı olan bir kadının bir kaza sonucu bir araya gelmelerini ve yalan üzerine kurulu ilişkilerini konu alıyor. Eski rock yıldızı Jota, intihar etmeye kalkıştığı sırada bir motosikletin çitlere çarparak kumsala uctuğunu görür.

La Ardilla roja

Hemen olay yerine gider ve kazayı yapan kişinin genç bir kız olduğunu anlar. Bir süre sonra kızın hafızasını kaybettiğini farkeder . O sırada gelen ambulansla birlikte hastaneye giderler. Jota hastaneye verdiği bilgide kazayı yapan kişinin, kız arkadaşı olduğunu ve isminin Lisa olduğunu söyler.

La Ardilla rojaDaha sonra Lisa’yı hastaneden apar topar çıkartır ve onu Ardilla Roja adındaki bir kamp alanına götürür. Lisa, gel-gitler yaşadığı kamp süresi boyunca kim olduğunu hatırlamaya çalışırken Jota da gerçeğin ortaya çıkmasını engellemeye çalışacaktır. Ta ki radyodaki kayıp ilanını duyana kadar.

Filmin Ödülleri:
1993 Cannes Film Festivali – “Gençlik Ödülü”
1993 Ondas Ödülleri – “En İyi İspanyol Filmi”
1994 Goya Ödülleri – “En İyi Müzik”
1994 Sant Jordi Ödülleri – “En İyi Film”, “En İyi İspanyol Kadın Oyuncu”
1994 Bogota Film Festivali – “En İyi Film”

Filmin Fragmanı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın