Lucía y el sexo (Lucia) | Julio Medem

Yazan: fırat yaşar

Lucia y el sexo

Yönetmen: Julio Medem
Senaryo: Julio Medem
Oyuncular: Paz Vega(Lucia), Tristan Ulloa(Lorenzo), Najwa Nimri(Elena), Daniel Freire(Carlos), Silvia Llanos(Luna), Javier Camara(Pepe)
Türü: Drama, Romantik
Yapımcı Firma: Alicia Produce, Canal+ España, Sociedad General de Cine (SOGECINE) S.A., Sogepaq, Studio Canal, Televisión Española (TVE)
Yapım Yılı: 2001
Ülkesi: İspanya, Fransa
Süresi: 128 dakika

Filmin Konusu:
Madrid’te bir restoranda garsonluk yapan Lucia okuduğu kitabın yazarı olan Lorenzo’ya aşık olur. Yazara ulaşır ve büyük bir cesaretle aşkını itiraf eder. Bu, Lorenzo’nun çok hoşuna gider ve ikili arasında bir aşk başlar. Aynı evde yaşamaya başlayan çiftin ilişkisinde aşk, şehvet ve cinsellik hat safhadadır. Ta ki, Lorenzo’nun başka bir kadından çocuğu olduğunu öğrenene kadar. Lorenzo çocuğuna ulaşmaya çalışırken kendini iyice kaybeder ve sorunlarıyla başa çıkamaz hale gelir.

Lucia y el sexo

Lucia ise eve gelen telefonda Lorenzo’nun öldüğünü sanar. Bunun üzerine onun her fırsatta gittiği adaya gider ve orada küçük bir pansiyona yerleşir. Tek istediği yanlız kalmaktır. Lorenzo ile ilişkisini sorgulayacak uzun bir zamanı olacaktır. Erotik sahnelerin oldukça bol olduğu “Lucia y el sexo”nun değişik zaman periyotlarında geçmesi de ilgi ve dikkat gerektiriyor. Filmin müziklerini Pedro Almadovar filmlerinden de tanıdığımız Alberto Iglesias yapmıştı.

Lucia y el sexo

Filmin Ödülleri:
2002 Goya Ödülleri -“En İyi Yeni Kadın Oyuncu”, “En İyi Müzik”
2001 Ondas Ödülleri – “En İyi Kadın Oyuncu”
2002 Sant Jordi Ödülleri – “En İyi İspanyol Kadın Oyuncu”
2002 Seattle Uluslararası Film Festivali – “En İyi Yönetmen”
2002 İspanyol Aktörler Birliği – “En İyi Yardımcı Performans”
2002 Turia Ödülleri – “En İyi İspanyol Filmi”

Filmin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=SWGmp66OP7Q

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 yorum

ahmet 24 Aralık 2011 - 17:30

çok dikkat isteyen ama keyifli bir yapım…

Cevapla

Yorum Bırakın