Eva Green, Roman Polanski’nin Filmi ‘Based on a True Story’nin Kadrosuna Katılıyor!

Yazan: Gamze Çakan

‘Penny Dreadful’un zamansız iptalinin ardından boş durmayan Eva Green en son Alicia Vikander ile birlikte Lisa Langseth’in ‘Europhia’ filminde rol almıştı. Variety‘nin haberine göre, Green bu kez de Roman Polanski’nin psikolojik gerilim filmi ‘Based on a True Story’nin kadrosuna katıldı. Eva Green dışında başrolünde Fransız oyuncu Emmanuelle Seigner’ın yer alacağı film, bir yazarın saplantılı bir hayranının hayatına girmesinin ardından yaşadıklarını anlatıyor.

Senaryosunu Polanski’yle birlikte, daha önce Kristen Stewart’ın başrolünde yer aldığı ‘Personal Shopper’ filmini yazan ve yöneten Olivier Assayas’ın yazdığı film, Delphine de Vigan’ın aynı adlı romanından uyarlandı. ‘Based on a True Story’, Polanski’nin 2013 tarihli ‘Venus in Fur’ filminden sonraki ilk çalışması. ‘Venus in Fur’ filminin başrolünü Mathieu Amalric ile paylaşan Emmanuelle Seigner de Polanski’yle olan işbirliğini bu filmle devam ettiriyor.

Filmin yapımcılığını, Polanski ve Assayas ile ilk kez birlikte çalışacak olan Wassim Beji üstleniyor.Çekimlerin Kasım ayında Paris’te başlayacağı filmin Fransa’daki dağıtımını Mars Distribution şirketi yapacak. Filmin Amerika’daki dağıtımını üstlenen bir şirket henüz bulunmuyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir