Ana sayfa Haberler Filmler Deadwood Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Deadwood Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

HBO’nun 2004 tarihli Western temalı dizisi Deadwood, üç sezonun ardından ani ve finalsiz bir sonla ekranlara veda etmişti. Dizinin senaristi olan David Milch o dönem diziye devam niteliği taşıyan iki farklı sinema filmiyle döneceklerini söylemişti ve o gün geldi.

1870’li yıllarda ABD’nin kuzey batısındaki Güney Dakota’nın Deadwood bölgesinde geçen dizi, bölgenin bir altın maden kampından küçük bir kente dönüşme sürecinde yaşananları anlatıyor.

Amerika da gerek oyuncu performansları gerekse de senaryosu ile beğenilen dizi, Amerikan televizyon yapımlarına verilen prestijli Emmy Ödüllerinden toplamda sekiz tane almanın yanı sıra “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Altın Küre Ödülü’ne layık görülmüştü.

Film, birkaç isim değişikliği hariç hemen hemen aynı kadroyla geri dönüyor. Kadronun pek değişmemiş oluşu da dizinin devamı olma özelliğininden ötürü stratejik bi tercih gibi. Filmin başrollerinde, Ian McShane, Timothy Olyphant, Anna Gunn, Brad Dourif, John Hawkes gibi isimler yer alıyor.

Filmin senaryosunda, dizinin de senaryosunu üstlenmiş olan David Milch imzası var. Yönetmen koltuğunda ise Daniel Minahan yer alıyor. Filmin dizi için bir nevi final niteliği taşıyor olduğunu tekrar belirtelim. Bu yüzden filmi izleyecek olanlara, öncelikle diziden haberdar olmaları tavsiye edilir.

Deadwood’un HBO tarafından yayınlanan ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın