David Lynch’in Bir Maymunu Sorguladığı Kısa Filmi “What Did Jack Do?” Netflix’te!

Yazan: Zehra İncecik

Twin Peaks: The Return’den aylar sonra David Lynch ‘in kendi projelerini Netflix’e götürdüğü söylendi. İş arkadaşları Netflix Genel Merkezi’nde yönetmeni anlatan hikayeler anlattılar. Diğerleri, Lynch’in bir sonraki uzun metrajlı filmine ev sahipliği yapacağı konusunda ısrar etti. (Netflix’in nihayet Lynch’in pek çok harika senaryosundan biri olan “Ronnie Rocket”i yapmak için ihtiyaç duyduğu parayı ortaya çıkarabileceğini öne sürdü.) Diğerleri de hâlâ başka bir Twin Peaks sezonu olabileceğini fısıldadılar.

Birth.Movies.Death‘ın haberine göre; bunların hepsi uzun zaman önceydi ve o zamandan beri yeni bir Lynch projesi ya da Twin Peaks’in başka bir sezonu hakkında somut bir bilgi ya da “Ronnie Rocket” cephesinde yeni bir gelişme yok. Bu nedenle, sonunda söylentilerin gerçekten de söylentiler olduğu anlaşıldı. Anlayabildiğimiz kadarıyla, Lynch’in dünyanın en büyük yayın hizmeti ile yapmış olabileceği herhangi bir toplantı bir engelle karşılaşmış olmalı.

David Lynch

David Lynch

Şimdi David Lynch’in, bir dedektifin (Lynch), cinayet işleyen bir maymunu sorguladığı on yedi dakikalık kısa filmi “What Did Jack Do?” Netflix’te yayında. Her şey siyah beyaz olarak sunuldu. Lynch, “Twin Peaks” de mükemmelleştirdiği kanun adamı karakterini biraz daha bastırılmış bir şekilde yapıyor ve bir tren istasyonunun lokantasında yer alıyor. Beklediğiniz gibi, çok gerçeküstü.

Bu Netflix ve Lynch arasında bir çalışma ilişkisinin başlangıcı mı? Daha fazla kısa film gelecek mi? Yoksa bu sadece bir kerelik bir anlaşma mı? Şu anda tamamen emin değiliz, ama kesinlikle daha fazla bilgi edindiğimizde sizlerle paylaşacağız. David Lynch’in bir maymunu sorguladığı 17 dakikalık kısa filmi gerçekten izlemeyecek misiniz?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın