David Fincher’ın Mank Filminden İlk Görüntüler Yayınlandı!

Yazan: Elif Türkan Erışık

David Fincher hayranlarının merakla beklediği Mank’den ilk görüntüler yayınlandı. Yapımcılığını Netflix’in üstlendiği ve Fincher’ın 2014 Akademi Ödülleri adayı Gone Girl’den beri ilk defa yönetmen koltuğuna oturduğu Mank, Orson Welles’ın başyapıtı Citizen Kane’in senaristi Herman J. Mankiewicz’i konu alıyor. Citizen Kane’in yapımı sırasında Mankiewicz’ın karşılaştığı sorunlar ve Welles’le olan ilişkisi üzerinden 1930’lar Hollywood’unu inceleyen Mank’ın senaryosu Fincher’ın 2003’de kaybettiği babası Jack Fincher’a ait. Başrolde ise The Darkest Hour’daki William Churchill performansıyla Akademi Ödülü kazanmış olan Gary Oldman var.

Gary Oldman’a şarkıcı ve oyuncu Marion Davies’ı canlandıran Amanda Seyfried ve Mankiewicz’ın film yönetmeni kardeşini oynayan Tom Pelphrey eşlik ediyor. The Souvenir’daki performansıyla beğeni kazanmış Tom Burke ise Welles’ı canlandıracak.

Oyuncu kadrosunda Lily Collins, Arliss Howard, Tuppence Middleton ve Charles Dance gibi isimlerin de bulunduğu Mank’in film müziğini ise The Social Network’ün film müziğini bestelemiş Trent Reznor ve Atticus Ross ikilisi üstlenecek.

Fincher’ın “true crime” Netflix mini dizisi Mindhunter’ın ikinci sezonununda birlikte çalıştığı Erik Messerschmidt ise filmin görüntü yönetmeni. Messerschmidt’in dediğine göre tamamen siyah beyaz çekilen Mank 1930’lar Hollywood filmlerini andırıyor. 2020 sonbaharında Netflix’de çıkacak olan filmin çıkış tarihi henüz belli olmasa da, Spike Lee’nin Da 5 Bloods ve George C. Wolfe’un Ma Rainey’s Black Bottom’ıyla birlikte önümüzdeki ödül sezonu için Netflix’in en iddialı adaylarından biri.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir