Zeki Demirkubuz, İlk Sergisi “Hayat” ile Müze Gazhane L Binası’nda!

Yazan: Gaye Taşkan

Müze Gazhane ‘nin yeni etkinlik alanı L Binası, kapılarını Zeki Demirkubuz’un ilk kişisel sergisi “Hayat” ile açıyor. Geçici Sergi Salonu olarak işlevlendirilen L Binası’nda, filmleriyle Türk sinemasına yön veren usta yönetmenin 2009’dan bu yana çektiği 78 fotoğraf 9 Mayıs Salı günü itibariyle sanatseverlerle buluşuyor.

Müze Gazhane

Tuhaf, İBB Miras ve İBB Kültür ortaklığıyla düzenlenen ve Demirkubuz’un yeni filmiyle aynı adı taşıyan serginin küratörlüğünü Nurhak Kaya, sanat yönetmenliğini ise Ebru Yılmaz üstleniyor. 14 yıl önce başladığı fotoğrafçılığa, ülkemiz başta olmak üzere; Japonya, Meksika, Amerika ve birçok farklı ülkede yaptığı çekimlerle devam eden Zeki Demirkubuz; ilk sergisinde, dünyanın farklı coğrafyalarında rastladığı kayda değer anları, kendi gözünden izleyicilere açıyor.

“Hepimiz unutmak istemediklerimizin ya da istesek de unutamadıklarımızın toplamıyız.”

Zeki Demirkubuz

Tabiatın, şehrin ve taşranın, varoluşun ve modernizmin üzerimizdeki etkilerini karelerine yansıtan Demirkubuz, sigarayı bırakma bahanesiyle başladığı fotoğraf yolculuklarının, uzun bir süredir en az sinema kadar hayatının merkezinde olduğunu ifade ediyor. 9 Mayıs’ta ziyarete açılacak “Hayat” sergisi, 8 Eylül’e kadar Müze Gazhane L Binası’nda görülebilir.

Müze Gazhane

Müze Gazhane:
Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç hafta içi: 09.00 – 18.00 / hafta sonu: 10.00 – 18.00

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir