Yaz Ortası Şenlikleri Geliyor: “Midsommar / Ritüel” İKSV Galaları’nda!

Yazan: Ayşe Ebru

Heyecanla beklenen filmleri sinemaseverlerle buluşturan İKSV Galaları Temmuz’da, uzun zamandır çekilen en şaşırtıcı korku filmlerinden birini sunuyor: Midsommar / Ritüel

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından DHL sponsorluğunda gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda tüyler ürpertici bir film var: İlk filmi Hereditary / Ayin ile son yılların en tartışılan filmlerinden birine imza atan Ari Aster‘in yeni filmi Midsommar / Ritüel, vizyona girişinden önce, 17 Temmuz‘da saat 21.30‘da Kadıköy Sineması‘nda gösterilecek.

İzleyiciyi bir gündüz kâbusunun içine hapseden Midsommar / Ritüel, İsveç’te bir köyde yaz gündönümü şenliklerine katılan genç bir çiftin, pagan bir tarikatın 90 yılda bir yapılan gizli ayininin ortasına düşmelerini anlatıyor.

Uzun zamandır çekilen en şaşırtıcı korku filmlerinden Midsommar / Ritüel parlak ışık, yumuşak görüntüler ve pastel renklerle çekilmiş huzursuz edici sahnelerin yer aldığı aydınlık, gün ışığında geçen, sıradışı bir gerilim. Başrollerde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh‘a Jack Reynor (Macbeth, Sing Street, On the Basis of Sex) ve Will Poulter (The Maze Runner, The Revenant, Black Mirror: Bandersnatch) eşlik ediyor.

Sinemaseverler, Türkiye’de 26 Temmuz’da vizyona girecek olan Midsommar / Ritüel’i, DHL sponsorluğunda gerçekleştirilen İKSV Galaları kapsamında 17 Temmuz’da Kadıköy Sineması’nda izleyebilecekler.

Biletler 3 Temmuz’da satışta

İKSV Galaları kapsamında 17 Temmuz Çarşamba akşamı izleyici ile buluşacak olan Midsommar / Ritüel filminin 25 TL olan biletleri 5 Temmuz Cuma günü 10.30’dan itibaren Biletix ve İKSV ana gişeden satışa sunuluyor. Lale Kart üyeleri için ön satış 4 Temmuz Perşembe günü saat 10.30’da başlıyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir