Wes Anderson’ın The French Dispatch Filminin Süresi Açıklandı!

Yazan: Zehra İncecik

Bu yıl yeni bir Wes Anderson filmi yayınlanacak. Çok beklenen, yıldızlarla dolu yeni projesi The French Dispatch için henüz doğrulanmış bir festival veya bir çıkış tarihine sahip değil. Wes Anderson’ın 5 yıl sonraki ilk aksiyon filminin, sabırsızlıkla bekleyenleri memnun etmesi bekleniyor. Filmin süresinin ayrıntıları ortaya çıktı:

IMDb’de teknik ayrıntılar, süre 4 saat 1 dakika olacak şekilde güncellendi; birinci bölüm 1 saat 57 dakika ve ikinci bölüm 2 saat 4 dakika olmakla birlikte hepsi de bu değil. Ayrıca 5 saat 25 dakika süren bir ‘yönetmenin versiyonu’ da var. Bunların hiçbiri henüz resmi olarak onaylanmadı. Şu anda Wes Anderson’ın en uzun filmi 118 dakika ile The Life Aquatic with Steve Zissou, bu yüzden yönetmen için bu kesinlikle yeni bir deneyim olacak gibi görünüyor.

“The French Dispatch” kurgusal bir 20. yüzyıl Fransız şehrinde Amerikan gazetesinin karakolunda yer alan gazetecilere bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor. Film, “The French Dispatch” dergisinde yayınlanan öykülerin bir koleksiyonunu hayata geçiriyor.

The Frenh Dispatch - Wes Anderson

Wes Anderson

The Film Stage yazarı Jordan Raup, filmin 1925-1975 yılları arasında geçtiğini ve bu sebeple de filmin bu destansı süreyi hak edeceğini ortaya koydu. Ayrıca, filmin bu yıl Avrupa film festivallerinden birinde gösterilmesinin bekleniyor. “The French Dispatch” iki bölüm şeklinde yayınlanması nedeniyle, belki de iki bölümün de farklı film festivallerinde gösterilebileceği belirtiliyor.

Variety, bugün 25 milyon dolarlık çekimin altı ay sürdüğünü bildirdi. Buna karşılık, “The Grand Budapest Hotel” de benzer bir bütçeydi, ancak çekim sadece üç ay sürdü.

Filmde Benicio Del Toro, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Adrien Brody, Timothée Chalamet, Léa Seydoux, Tilda Swinton, Mathieu Amalric, Lyna Khoudri, Stephen Park, Owen Wilson, Kate Winslet, Cécile de France ve Bill Murray gibi önemli oyuncular kadroda yer alıyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir