Anders Thomas Jensen’den Yeni Komedi Filmi Geliyor!

Yazan: Gamze Çakan

Parıldayan Fenerler (Blinkende lygter), Yeşil Kasaplar (De grønne slagtere), Adem’in Elmaları (Adams æbler) ve en son 2015 yılında çektiği İnsanlar ve Tavuklar (Mænd & høns) filmleriyle kara komedi severlerin beğenisini kazanan Anders Thomas Jensen, yeni bir komedi filmi çekeceğini duyurdu.

Anders Thomas Jensen

Nikolaj Lie Kaas, Mads Mikkelsen, Ulrich ThomsenSøren Pilmark Anders Thomas Jensen filmi Parıldayan Fenerler’de

Başrollerinde yönetmenin önceki filmlerinde rol alan Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann, Nicolas Bro’nun yanı sıra, Andrea Heick Gadeberg’in rol alacağı Retfærdighedens Ryttere (Riders of Justice / Adalet Süvarileri) isimli filmin 25 Aralık 2020’de gösterime girmesi planlanıyor.

Filmin konusu şöyle;

Eşini bir tren kazasında kaybeden askeri görevdeki Markus, kızı Mathilde’nin yanına dönmek zorundadır. Karısının başıına gelenin trajik bir tren kazası olduğunu düşünen Markus’un bu düşüncesi Otto ve onun Lennart ile Emmenthaler adındaki iki eksantrik arkadaşıyla tanıştıktan sonra değişecektir. Kaza yapan trende yolcu olduğunu söyleyen Otto, tren kazasının arkasında biri olduğunu ve olan bitenin trendeki birine karşı dikkatlice düzenlenmiş bir suikast olduğunu söyler.

Yapımcılığını İskandinav şirketi Zentropa‘nın üstlendiği filmin uluslararası dağıtımı için sunumu TrustNordisk tarafından gerçekleştirildi. TrustNordisk Jensen’in filmini, “dayanışma, evrenin rastgeleliği ve modern yaşamın anlamı hakkında modern bir masal” olarak nitelendirdi.

Anders Thomas Jensen

Nikolaj Lie Kaas ile Mads Mikkelsen, Anders Thomas Jensen imzalı Yeşil Kasaplar filminde

Filmin anti kahramanları Danimarka’nın dört yapraklı yonca lakaplı dört popüler aktöründen oluşuyor. Markus rolünde Mads Mikkelsen, Otto rolünde Nikolaj Lie Kaas‘ın yer aldığı filmde, Lennart rolünü Lars Brygmann canlandırırken, Nicolas Bro ise Emmenthaler karakteriyle karşımıza çıkacak. Markus’un kızı Mathilde rolünü ise Andrea Heick Gadeberg canlandıracak.

Senaryosunu ve yönetmmenliğini Anders Thomas Jensen’in üstleneceği Adalet Süvarileri’nin yapımcıları ise Sisse Graum Jørgensen ve Sidsel Hybschmann olacak. Filmin ortak yapımcılığını Film in the West ve Zentropa Sweden şirketleri üstlenecek. Filmin yapımına ise Danish Film Institute, FilmFyn, Nordisk Film & TV Fond, the MEDIA Program of the European Union, YouSee, TV 2 DENMARK, YLE & SVT destek olacak.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir