Wes Anderson’ın The French Dispatch Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Ayşe Ebru

Wes Anderson’ın merakla beklenen son filmi “The French Dispatch”in ilk fragmanı yayınlandı. Kurgusal bir 20. yüzyıl Fransa’sında geçen film, bir Amerikan gazetesinde çalışan bir grup gazeteciye odaklanıyor. The French Dispatch adındaki bu dergide yer alan hikayelerin anlatıldığı filmin senaryosunu Wes Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman ve Hugo Guinness kaleme aldı.

The French Dispatch

Variety‘nin haberine göre Wes Anderson Nisan ayında Charente Libre’ye verdiği röportajda The French Dispatch hakkında şunları söylemişti: “Hikayeyi açıklamak kolay değil. Fransa’da yaşayan ve burada bir dergi çıkaran Amerikalı bir gazeteciyle ilgili. Daha çok, yazmak istediği şeyi yazmak için savaşan bu gazetecinin, bu adamın portresi. Bu, basın özgürlüğü hakkında bir film değil, ancak muhabirler hakkında konuştuğunuzda, gerçek dünyada neler olup bittiğinden de bahsediyor oluyorsunuz.”

Daha Fazla Oku: Wes Anderson’ın The French Dispatch Filminin Süresi Açıklandı!

Filmin zengin kadrosunda Adrien Brody, Benicio del Toro, Bill Murray, Elisabeth Moss, Frances McDormand, Jason Schwartzman, Jeffrey Wright, Lea Seydoux, Lyna Khoudri, Mathieu Amalric, Owen Wilson, Stephen Park, Tilda Swinton ve Timothee Chalamet yer alıyor.

The French DispatchThe French DispatchThe French Dispatch

Wes Anderson, The French Dispatch’ten önce seslendirme kadrosu yine yıldızlardan oluşan animasyon filmi Isle of Dogs’u çekmişti. Anderson bu filmle “En İyi Animasyon Filmi” dalında Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmişti.

The French DispatchThe French DispatchThe French Dispatch

Amerika’da 24 Temmuz 2020 tarihinde gösterime girecek olan The French Dispatch filminin ülkemizde ne zaman gösterileceği henüz bilinmiyor. Filmin bugün yayınlanan fragmanına aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın