31. Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Jürisi Belirlendi!

Yazan: Gaye Taşkan

Bu yıl 4-14 Haziran tarihleri arasında 31.ncisi düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali’nin afiş yarışmasının jüri üyeleri beli oldu. Bu yılki afiş yarışmasının seçici kurulunda ise İnci Demirkol (Ankara Uluslararası Film Festivali Başkanı), İrfan Demirkol (Dünya KİV Başkanı), Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu, (Koç Üniversitesi, VEKAM), Aziz Yayla (Reklamcı) ve Ekin Kılıç Ezer (Grafik Sanatçısı, Öğretim görevlisi) yer alacak.

Festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak olan afiş yarışması birincisine 5.000 TL ödül verilecek. Bireysel katılıma açık olan “31. Ankara Uluslararası Film Festivali” Afiş Yarışmasına gönderilen eserlerin, daha önce başka yarışmalarda yer almamış, sergilenmemiş özgün eserler olması gerekiyor. Katılımcılar en fazla iki çalışmayla başvurabilecek.

Ankara Film Festivali

Yarışmaya katılmak için isteyenler 25 Mart saat 23.59’a kadar çalışmalarını gönderebilirler. Yönetmelik ve başvuru koşulları için https://filmfestankara.org.tr/afis-yarismasi-basvuru-formu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen afiş yarışmasına toplamda 721 eser başvurmuştu. Seçiciler Kurulu, finalistler arasından yer alan Kaan Kala’nın eserini 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin afişi olarak belirlemişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın