A24’ün Epik Fantastik Filmi “The Green Knight”tan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Ayşe Ebru

A24 ve David Lowery’nin ikinci işbirliği: The Green Knight

Yapımcılığını üstlendiği The Farewell, Midsommar, The Lighthouse, Uncut Gems filmlerle geçtiğimiz sene tüm dikkatleri üzerine çeken yapım şirketi A24, 2020’de de iddialı olacak gibi görünüyor. Sıradışı yapımlarıyla risk almaktan çekinmediğini kanıtlayan yapım şirketi, bu kez epik fantastik bir filmle bağımsız sinema severlerin karşısına çıkıyor. Başrollerinde Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan ve Ralph Ineson’un yer aldığı filmin ilk fragmanı bugün yayınlandı.

The Green Knight

Yönetmen koltuğunda Ain’t Them Bodies Saints, Pete’s Dragon, A Ghost Story ve The Old Man & The Gun filmleriyle tanınan David Lowery’nin oturduğu film, 14. yüzyılda ismi bilinmeyen İngiliz bir şair tarafından yazılan “Sir Gaiwin and the Green Knight” isimli şiirden uyarlandı. Kral Arthur’un pervasız yeğeni Sir Gaiwin’i merkezine alan filmin sinopsisi şöyle:

Zamansız Arthur efsanesine dayanan destansı bir fantastik macera olan THE GREEN KNIGHT, Kral Arthur’un umursamaz ve dik kafalı yeğeni Sir Gawain’in (Dev Patel) Green Knight adındaki zümrüt tenli devasa ilahı varlıkla yüzleşmesini konu alıyor. Gawain, kendini ifade etmek ve ailesi ve krallığın gözündeki değerini kanıtlamak için, hayaletler, devler, hırsızlar ve entrikacılarla mücadele eder. Vizyon sahibi sinemacı David Lowery, yuvarlak masa şövalyelerinden klasik bir masalı taze ve cesur bir hikayeye dönüştürüyor.

 

ABD’de 29 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan filmin ülkemizde gösterime girip girmeyeceği ise henüz belli değil. The Green Knight’ın A24 tarafından yayınlanan ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın