Özcan Alper’in Karanlık Gece Filminin Çekimleri Tamamlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Sonbahar, Gelecek Uzun Sürer ve Rüzgarın Hatıraları filmleriyle tanıdığımız Özcan Alper‘in Karanlık Gece / Black Night isimli yeni filminin çekimleri tamamlandı. Filmin post prodüksiyon aşamasında olduğu duyuruldu.

Başrollerinde Karaaslan’ın Görülmüştür filminde rol alan Berkay Ateş‘in yanı sıra, Taner Birsel, Sibel Kekilli ve Cem Yiğit Üzümoğlu‘nun yer aldığı filmin yapımcılığını ise Özcan Alper’in önceki filmlerinde olduğu gibi Nar Film üstlendi. Filmi ortak yapımcıları ise ArtHood Entertainment, BKM ve Baykuş Film.

Karanlık Gece

Özcan Alper

Senaryosunu Özcan Alper ve Murat Uyurkulak’ın kaleme aldığı Karanlık Gece’nin sinopsisi şöyle:

İshak’ın (27) hayatı bir dağ kasabasının, sırtını sert dağlara dayamış köylerinden birinde, farklı farklı gelecek hayalleri olan 5 arkadaşıyla büyüyerek geçmiştir. Açılamasa da, köyün genç kızı Sultan’dan (21) hoşlanmaktadır. İshak aynı zamanda amatör de olsa müzikle ilgilenmektedir. Köye genç şehirli ve yakışıklı memur Ali’nin (24) tayin olması ile İshak engel olamadığı bir kıskançlığa kapılır.  Sıcak bir yaz gecesi Ali ortadan kaybolur. Köyün efsanelerindeki gibi acaba bir avda mı kaybolmuştur? Yoksa İshak ve arkadaşlarının Ali’nin kaybolmasıyla bir ilgisi var mıdır? Aradan 8 yıl geçer, İshak ve arkadaşları Ali’yi unutmaya çalışsalar da, bu sakin dağ kasabasında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yerel efsanelerden beslenen bu psikolojik gerilim ve yer yer polisiye hikayede bölgenin ve coğrafyanın kendisi de adeta bir karakter gibi karşımıza çıkacaktır.

 

Özcan Alper, geçtiğimiz yılın sonunda Instagram hesabından çekimlerin devam ettiğini duyurmuştu.

https://www.instagram.com/p/B5An044AkvT/

Karanlık Gece filminin dünya prömiyerini ne zaman gerçekleştireceği ve gösterim tarihi henüz bilinmiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın