Necip Çağhan Özdemir’in Bembeyaz Filminde Mert Fırat Rol Aldı!

Yazan: Ayşe Ebru

En son Yavuz Turgul’un yönettiği Yol Ayrımı, Cem Yılmaz imzalı Arif V 216 ve Her Şey Seninle Güzel filmlerinde rol alan Mert Fırat, Mutluluk / Happiness isimli kısa filmiyle dikkat çeken Necip Çağhan Özdemir‘in yazıp yönettiği Bembeyaz / Pure White filminde rol aldı.

Bembeyaz

Yapımcılığını Ganador Productions, uluslararası dağıtım haklarını ise Berlin merkezli Arthood Films‘in üstlendiği Bembeyaz’ın kadrosunda ise Mert Fırat’ın yanı sıra Ece Çeşmioğlu, İnanç Konukçu, Rıza Akın, Kubilay Tuncer, Esra Ergün, Sarp Tanış, Gonca Küçükardalı, Erdem Kaynarca, Kamer Çelenk, Ece Ertez, Koraycan Yanaşık yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Mart ayında Üsküdar’da gerçekleştirilen çekimlerin tamamlandığı filmde, post prodüksiyon süreci ise halen devam ediyor. Filmin kurgusunu ise Tayfun Pirselimoğlu’nun Yol Kenarı, Barış Atay imzalı Aden, Serhat Karaaslan’ın Görülmüştür filmleri ile 7Yüz ve Şahsiyet dizilerinin kurgusunu da yapan Ali Ağa üstleniyor.

Bembeyaz

Bembeyaz’ın sinopsisi şu şekilde:

Dindar bir ailede Vural, 30’lu yaşların ortalarında, evli ve çocuklu bir adamdır. Babasıyla birlikte Amerikan Konsolosluğun’nun karşısında bir fotoğrafçı dükkanı işletmektedir. Oğluna her zaman ahlaklı olmanın erdemlerini anlatan ve Allah’ın her şeyi izlediğine ve gördüğüne inanan Vural’ın herkesten gizlediği bir sırrı vardır.

 

Bembeyaz

Bembeyaz filminin dünya prömiyerini hangi festivalde gerçekleştireceği ve ülkemizdeki gösterim tarihi henüz bilinmiyor. Gelişmeler oldukça size duyurmaya devam edeceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın