Ana sayfa Haberler Festivaller Uluslararası Sinema Profesyonelleri First Cut Lab’ta!

Uluslararası Sinema Profesyonelleri First Cut Lab’ta!

Bosphorus Film Lab kapsamında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan First Cut Lab‘ta, uluslararası sinema profesyonelleri ağırlanacak.

Kurgu aşamasındaki uzun metraj kurmaca film projelerinin uluslararası standartlarda geliştirilmesi için tasarlanmış olan workshop programı, First Cut Lab, 20 -24 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. First Cut Lab’ın Türkiye ayağına başvuran kurgu aşamasındaki projelerden seçilecek 3 filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası film uzmanları ile birlikte özel bir atölyeye katılacak ve uzmanlardan danışmanlık hizmeti alacak.

First Cut Lab’ın ekibinde ise birbirinden değerli isimler yer alıyor. First Cut Lab’ın direktörü Matthieu Darras‘ın öncülüğünde belirlenen ekipte; Fransa’nın en çok beğenilen editörü ve kurgu danışmanı Jacques Comets, Program Yöneticisi Maartje Alders, Just A Moment Production Company’den yapımcı Dagne Vildžiūnaite, Heretic Film Production Company’den yapımcı Konstantinos Kontovrakis, Angers Film Festivali Programcısı Arnaud Gourmelen ve Proje Danışmanı Wim Vanacker yer alıyor.

Festival Mekanları

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 18-25 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak.

7. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Kurumsal İş Ortağı TRT ile Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle 18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Önceki makaleCadı Üçlemesi Başlıyor!
Sonraki makaleSimurg Filminden İlk Fragman Yayınlandı!
avatar
1990 yılında doğdum. Tekirdağ Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünde okudum. 15. Uluslar arası Eskişehir Film Festivali ekibinde yer aldım. 2013 yılında mezun oldum ve o yıldan beri sinema sektöründe sanat yönetimi ekiplerinde aktif olarak çalışıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın