Ana sayfa Sinema Bağımsız Filmler Trainspotting

Trainspotting

TrainspottingYönetmen : Danny Boyle
Senaryo : Irvine Welsh, John Hodge
Oyuncular : Ewan Mcgregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Kevin Mckidd, Robert Carlyle, Kelly Macdonald
Türü : Komedi, Suç, Dram
Yapımcı Firma : Channel Four Films, Figment Films, Polygram Filmed Entertainment, The Noel Gay Motion Picture Company
Yapım Yılı :
1996
Ülkesi :
İngiltere
Süresi : 94 dakika

Filmin Konusu:
1996 yılında Danny Boyle’un beyazperdeye aktardığı, İskoç edebiyatının avangard-underground kalemlerinden Irvine Welsh’in aynı adlı kült romanından uyarlanan Trainspotting, Edinburgh’da yaşayan Mark Renton’un (Ewan McGregor) ve kendisi gibi eroin bağımlısı olan arkadaş grubunun hayatlarına ayrıntılı bir bakış sunar.

trainspotting-1

Film, bir çok ülkede insanları uyuşturucuya özendirip özendirmediği konusunda tartışmalara yol açmışsa da, kitaptan beyazperdeye uyarlanış açısıyla ve kurgusuyla övgüler almış ve Akademi Ödülleri’nde En İyi Senaryo Uyarlama dalında aday olarak gösterilmiştir.

trainspotting-2

Sinema eleştirmenlerince, başta Ewan McGregor olmak üzere diğer oyuncuların başarısı ve filmin kurgusuna bir o kadar uygun soundtrack’iyle, tüm zamanların en iyi İngiliz yapımlarından biri olduğu kabul görmüştür.

Filmin Fragmanı:

3 YORUMLAR

  1. 1999 yılında sanırım izlemiştim şiddetle tavsiye edebilceğim bir film, lakin okuduğu ve seyrettiğin şeylerin etkisinde kalan çoluk çombalak takımına kesinlikle izlememelerini önerebilirim.

  2. Film gerçekten harika.
    Her SİNEFİL’in “şiddetle” izlemesi gereken harika bir film…

  3. pornu yu heycanla bekliyoruz trainspottingin 10 yil sonrasi nasil olur ki? okudum ama beyaz perde de gormek isterim en yakin zamanda.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın