‘Tereddüt’e Eleştirmenlerden Tam Not!

Yazan: Gamze Çakan

Yeşim Ustaoğlu’nun dün Toronto Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan son filmi ‘Tereddüt/Clair Obscur’, eleştirmenlerden tam not aldı! The Hollywood Reporter’dan Screen Daily’e, sinema dünyasının önde gelen yayınları filmi, Toronto’nun gözdelerinden ilan etti.

Yeşim Ustaoğlu’nun merakla beklenen son filmi ‘Tereddüt’, dünya galasını 11 Eylülde Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yaptı. Filmin basın gösterimine katılan eleştirmenler ‘Tereddüt/Clair Obscur’a yüksek puan vererek, filmi festivalin gözdelerinden ilan etti.

“Büyüleyici ve meydan okuyucu”

Sinema dünyasının en saygın yayınlarından Screen Daily’den Allan Hunter, “Usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun en güçlü filmlerinden!” yorumunu yaparken, filmlere verdiği düşük puanlarla tanınan The Film Stage yazarı Jared Mobarak, ‘A-‘ gibi yüksek bir puan vererek ‘Tereddüt’ün festivalin öne çıkan filmlerinden biri olduğunu söyledi ve “Yeşim Ustaoglu, yaptıkları iş ya da hayat tarzları fark etmeksizin tüm kadınların hayatının Türkiye gibi bir ülkede neye benzediğini dobralıkla anlatıyor” dedi.

[button title=”Daha Fazla Oku: Yeşim Ustaoğlu’nun Filmi Tereddüt Bugün Toronto’da Görücüye Çıkıyor!” icon=”” icon_position=”” link=”https://www.bagimsizsinema.com/yesim-ustaoglunun-filmi-tereddut-bugun-torontoda-gorucuye-cikiyor.html” target=”_blank” color=”” font_color=”#9BC7EC” large=”0″ class=”” download=”” onclick=””]

Toronto Film Scene’den Jordan Adler, “‘Tereddüt’, büyüleyici ve bazen de meydan okuyucu; ancak ikinci ve üçüncü kez izlendiğinde de çok etkileyecek.” sözleriyle överken, The Hollywood Reporter’dan Deborah Young, özellikle Ecem Uzun’un oyunculuğuna vurgu yaparak, “Baş döndürücü yeni oyuncu Ecem Uzun samimi bir kadın dramına can veriyor” yorumunu yaptı. Ayrıca Türkiye’den Selin Gürel sosyal medya hesabından, “‘Tereddüt’, farklı sınıftan iki kadını erkek zorbalığı paydasında birleştiren, güçlü ve cesur bir film” diye yazarken, Kerem Akça da Toronto’da dünün programından izlediği en iyi filmin ‘Tereddüt’ olduğunu söyledi.

tereddut-tiff

Solda: ‘Tereddüt’ün Afişi,  Sağda: Yeşim Ustaoğlu ve Funda Eryiğit Toronto’da

Türkiye’de Yıl Sonunda Gösterimde

Bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alan “Tereddüt”, Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık ve Serkan Keskin’i buluşturuyor. Yeşim Ustaoğlu, Titus Kreyenberg, Marianne Slot, Klaudia Smieja ve Eliza Oczkowskaortak yapımcılığında gerçekleşen film, Türkiye’de 2016 sonunda gösterime girecek.

‘Tereddüt’ hakkında çıkan eleştirileri aşağıdaki bağlantılardan okuyabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın