Jessica Chastain’in Politik Gerilim Filmi ‘Miss Sloane’a Ait İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

‘The Best Exotic Marigold Hotel’ ve ‘The Debt’ filmleriyle bilinen John Madden’in yönettiği film, acımasız ve hırslı bir politik stratejistin hikayesini anlatıyor. Elizabeth Sloane, ne pahasına olursa olsun kazanmaya çalışan hırslı bir lobicidir. Silah kontrol yasasını geçirmek üzere harekete geçen Miss Sloane, silah sahibi olabilmek için özgeçmiş bildirimi yapılmasını zorunlu hale getirmek için bir kampanya başlatır. Ancak işi bu kez kolay olmayacaktır. Karşısında güçlü ve tehlikeli silah lobisi vardır ve bu uğurda kariyerini ve hatta daha fazlasını riske atmak zorunda kalacaktır.

Kadrosunda Jessica Chastain (‘A Most Violent Year’, ‘Salomé’), Mark Strong (‘Welcome to the Punch’, ‘Tinker Tailor Soldier Spy’), Gugu Mbatha-Raw (‘Free State of Jones’, ‘Beyond the Lights’), Michael Stuhlbarg (‘Pawn Sacrifice’, ‘A Serious Man’), Alison Pill (‘Hail, Caesar!’, ‘Snowpiercer’), Jake Lacy (‘Carol’, ‘Obvious Child’), Sam Waterston (‘Anesthesia’, ‘Please Be Normal’) ve John Lithgow’un (‘The Homesman’, ‘Love Is Strange’) yer aldığı filmin senaryosu ise çiçeği burnunda senarist Jonathan Perera’ya ait.

Jessica Chastain ile daha önce ‘The Debt’ filminde çalışan yönetmen John Madden, EW ile yaptığı röportajda oyuncu ve karakterle ilgili şu açıklamaları yaptı. “Senaryoyu okuduğum ilk andan itibaren Miss Sloane rolünün Jessica’ya ait olduğunu biliyordum. Jessica’nın artık bir ünü var ve insanlar ondan her projesinde detaylı ve sıradışı bir oyunculuk bekliyor. Bir yandan güçlü ve motiveyken diğer yandan hassas ve kırılgan bir karakter görmek istiyor. Miss Sloane ise bu iki tarafı da barındıran bir karakter.”

Yapımcılığını Ben Browning, Kris Thykier ve Ariel Zeitoun’un üstlendiği filmin dağıtım haklarını ise EuropaCorp satın aldı. Amerika’da ve Kanada’da 9 Aralık’ta vizyona girmesi beklenen ‘Miss Sloane’ filminin afişini ve yayınlanan ilk fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

 

misssloane_onesheet_small1

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın