Ana sayfa Haberler Genel Studio Ghibli Karakterleri Gerçek Hayatta Olsaydı!

Studio Ghibli Karakterleri Gerçek Hayatta Olsaydı!

Kurulduğu 1985 yılından bu yana yirmiden fazla animasyon filmine imza atan Studio Ghibli, her filminde izleyenleri birbirinden renkli ve eğlenceli dünyalara götürdü. Peki ya bu animasyon filmlerindeki karakterler bu kez bizim dünyamıza gelse nasıl olurdu?

KOJER isimli Vimeo kullanıcısı hazırlıdığı video ile bu soruya cevap vermiş. ‘Kiki’s Delivery Service’ten Kiki ve ‘Spirited Away’den Chihiro başta olmak üzere, ‘Nausicaa of the Valley of Wind’, ‘Laputa: Castle in the Sky’, ‘My Neighbor Totoro’, ‘Whisper of the Heart’, ‘Princess Mononoke’, ‘The Spirit of Sen and Chihiro’, ‘Howl’s Moving Castle’ ve ‘Ponyo’ filmlerinden pek çok karakter gerçek arka plana yerleştirilmiş. Sonuç ise nefes kesici olmuş.

2014 yılında Studio Ghibli, şirketi Isao Takatha (‘Grave of the Fireflies’, ‘The Tale of Princess of Kaguya’) ile birlikte kuran Hayao Miyazaki’nin emekli olduğunu açıklamasının ardından yapım sürecine bir ara verdiğini duyurmuştu. Bu yıl sessizliğini bozan stüdyo, Cannes Film Festivali’nde gösterilen ve izleyiciler ile eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanan Michael Dudok de Wit imzalı ‘The Red Turtle’ filminin yapımclığını üstlendi.

KOJER isimli kullanıcının hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. (Arka planda çalan müzik: Spiríted Away: One Summer’s Day (Viola Cover))

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın