Simon Pegg ve Nick Frost’tan Koronavirüs için Shaun of the Dead Parodisi!

Yazan: Elif Türkan Erışık

Tüm dünyayı etkileyen tüm COVID-19 (koronavirüs) pandemisi boyunca, muhtemelen kıyameti nasıl yaşadığımız hakkında çok sayıda mem ve yorum gördünüz. Buna karşın korku gerçek ve insanlar evlerinde kalmaya zorlandıklarında strese giriyorlar. Ünlü oyuncular Simon Pegg ve Nick Frost bu konuya dikkat çekmek için, Shaun of the Dead parodisiyle, kendini izole etmek için neler yapılabileceği hakkında bir kamu hizmeti duyurusu paylaştı.

Edgar Wright’ın Hot Fuzz ve The World’s End filmleriyle devam eden Cornetto Üçlemesi‘nin ilk bölümü olan Shaun of the Dead, hayatıyla ne yapacağına karar vermemiş, sistemin çarklarına tek eliyle tutunan, içindeki çocuğu sakatlamış ama öldürmeyi başaramamış bir adam olan Shaun en yakın arkadaşı Ed’in patlak veren bir zombi felaketinin ardından yaşadıklarını konu alıyor.

Shaun of the Dead
Shaun of the Dead

Filmdeki ünlü sahneyi canlandıran Pegg ve Frost, telefonda pandemi sırasında nasıl güvenli ve sağlıklı kalabileceğine dair yapılacak “Plan” hakkında konuşuyorlar. Elbette, bilgileri geçen hafta boyunca muhtemelen milyarlarca farklı şekilde milyonlarca kez duyduk, ancak film endüstrisindeki en komik iki kişinin ikonik performanslarını hatırlayarak eğlenceli bir şekilde zaten bildiğiniz bilgileri canlandırmasını izlemenin bir zararı yok.

Simon Pegg videoda; “Mümkünse, evde kalın, bir fincan çay içirin ve tüm bunların bitmesini bekleyin. Ahmak olmayın. Bu işte hepimiz beraberiz. Bencil olma. Birbirinize dikkat edin. Yalnız olabileceklerini düşünüyorsanız birini arayın.” diyor.

Simon Pegg ve Nick Frost, daha önce Spaced ve Look Around You gibi dizilerde, Edgar Wright’ın Cornetto Üçlemesi’nin yanı sıra Paul, Tenten’in Maceraları gibi filmlerde birlikte rol aldı.

Simon Pegg ve Nick Frost’un “Plan” isimli videosuna ve filmdeki orijinal sekansa aşağıdaki bağlantılardan göz atabilirsiniz.

Evde kalın! Güvende olun!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın