Adamın Gol Diyor Filmine Amerika’dan Yedi Ödül!

Yazan: Ayşe Ebru

Yapımcılığını İzmir’de yer alan Ayhan Işık Oyunculuk Okulu’nun üstlendiği Adamın Gol Diyor (Your Man Says Goal) kısa filmi Amerika’da üç farklı festivalden toplamda yedi dalda ödül kazandı. Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu’nun yönettiği filmin kadrosunda ise usta isimlerin yanı sıra Ayhan Işık Oyunculuk Okulu’nun mezun ve öğrencileri rol aldı.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın prestijli festivallerinden biri olan Los Angeles Aktör Ödülleri (Los Angeles Actors Awards) sahiplerini buldu. “Best Monolugue” ödülünü Casper karakteriyle alan Berkay Berkman, bu ödülü alan ilk Türk oyuncu oldu. Emmy ödüllü yönetmen Ronn Kilby’nin jüri başkanlığını üstlendiği festivalin ana jüri ekibinde Lisa Roumain, Casey Ruggieri, Mor Cohen, Taylor Rose gibi yıldız isimler bulunuyor.

Adamın Gol Diyor

Los Angeles’tan gelen ödülün ardından, New York Aktör Ödülleri (Best Actor Awards New York) ve Bağımsız Filmler Festivali’nden (Independent Short Awards) “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalındaki ödüller de Berkay Berkman’a layık görüldü. Berkay Berkman konuşmasında “Bu ödülleri ülkeme getirmekten onur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Adamın Gol Diyor
Adamın Gol Diyor

South Film and Arts Academy Festival’den Toplam 5 Ödül!

Film, ayrıca South Film and Arts Academy Festival’de “En İyi Sosyal Film”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “En İyi Yönetmen Onur Ödülü” “En İyi Genç Aktör”, “En İyi Prodüktör” ödüllerine layık görüldü. “En İyi Sosyal Film”, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “En İyi Yönetmen Onur Ödülü”nü okulun eğitmenleri Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu’na getirirken ; “En İyi Genç Aktör” ödülünün sahibi okulun mezunu Murathan Baykal oldu. “En İyi Prodüktör” ödülünü ise Fırat Gökdağöz, Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu ile paylaştı.

New York Movie Awards’da ise finalist olmaya hak kazandı. “En İyi Sanat Yönetmeni” ödülünü ise Five Continents International Film Festival’de aldı. Adamın Gol Diyor kısa filminin sinopsisi aşağıdaki gibidir.

Fırat dayısının koçluk yaptığı takımda yer alan profesyonel bir futbolcudur. En büyük hayali milli futbolcu olmaktır. Aynı okula gittiği Özlem adında bir kıza aşık olan Fırat, sosyal yetersizliği nedeniyle ona olan duygularını ifade edememektedir. Annesinin porno dergilerini bulmasıyla başlayan ve olanları babasına anlatmasıyla devam eden olaylar zincirinin sonunda Fırat’ın hayatı tamamen değişecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın