Robert Downey Jr. Park Chan Wook’un HBO Dizisi The Sympathizer’da Rol Alacak

Yazan: Elif Türkan Erışık

Marvel sinematik evreninin Iron Man’i Robert Downey Jr., Park Chan Wook’un yeni HBO dizisinin kadrosuna katıldı. Viet Thanh Nguyen’ın Pulitzer ödüllü romanı “The Sympathizer”ın bir adaptasyonu olan dizi, Vietnam Savaşı sırasında, yarı Fransız yarı Vietnamlı bir komünist ajanının Amerika’dan sürülme hikayesini ele alıyor. Tarihsel kurgu ve casus türnünün bir karışımı olacak dizi konusu gereği Francis Ford Coppola’nın başyapıtı “Apocalypse Now” ve Oliver Stone’un 1986 yapımlı filmi “Platoon”u akla getiriyor.

“Oldboy” ve “The Handmaiden” filmleriyle beğeni kazanmış Güney Koreli yönetmen Park Chan-Wook için bu, 2018’de yönettiği ve Florence Pugh ile Aleksander Skarsgaard’ın başrolü paylaştığı casus mini dizisi “The Litte Drummer Girl”ü takiben ikinci dizi projesi olacak. Deadline’a göre Downey Jr., her biri Amerikan kuruluşunun başka bir kolunu temsil eden birden fazla yan karakteri canlandıracak.

Park Chan Wook

Başrol ve Vietnamlı kadro içinse aramalar devam ediyor. Satirik-komedi ve dram karışımı dizinin yönetiminde Chan-Wook’a Kanadalı oyuncu ve senarist Don Mckellar co-showrunner olarak eşlik edecek. Dizinin yapımcılığını, “Midsommar” ve “Lady Bird” gibi yeni akım bağımsız filmlerden tanıdığımız A24 üstlenecek.

A24 ve HBO için “The Sympathizer”, Zendaya’ya Emmy kazandıran ve ikinci sezonu heyecanla beklenen gençlik dizisi “Euphoria”dan beri ilk işbirlikleri olacak. Downey Jr.’ın da kadroya katılmasıyla beraber “The Sympathizer” ‘ın önümüzdeki senelerin en merak edilen dizilerden biri olacağı aşikar.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir