Paul Thomas Anderson Yeni Filminin Çekimlerine Başladı!

Yazan: Elif Türkan Erışık

Paul Thomas Anderson ’ın prodüksiyonu birkaç aydır süren yeni uzun metrajlı filminin -adı şimdilik Soggy Bottom olarak geçiyor- başrolünde 2014’de kaybettiğimiz Akademi Ödüllü oyuncu Philip Seymour Hoffman’ın 17 yaşındaki oğlu Cooper Hoffman yer alacak.

Daniel Day Lewis’in emekliye ayrılmadan önceki son filmi Phantom Thread’den beri ilk defa yönetmen koltuğuna oturan Anderson için bu karar Philip Seymour Hoffman’la olan uzun vadeli işbirliğinin bir devamı niteliğinde.

Cooper Hoffman, babası Philip Seymour Hoffman ile birlikte

Soggy Bottom, daha önce The Master, Magnolia ve Punch Drunk Love gibi Paul Thomas Anderson filmlerinde rol almış babasının yolunu izleyen Cooper Hoffman’ın rol aldığı ilk film olacak. Oyuncu kadrosuna Cooper Hoffman’ın yanı sıra Paul Thomas Anderson’ın The Steps, Summer Girl gibi müzik videolarını yönettiği indie pop müzik grubu Haim’in gitarist ve solistlerinden Alana Haim de dahil olacak. Tıpkı Hoffman gibi Haim’in de ilk sinema deneyimi olacak.

Geçtiğimiz günlerde sette çekilen fotoğrafların ortaya çıkmasıyla filmde Brandley Cooper’ın da boy göstereceği anlaşıldı. Bradley Cooper’ın filmde, 2018 yılında yeniden çektiği 1976 tarihli A Star is Born filminin yapımcısı Jon Peters’ı, Alana Haim’in ise filmin başrolünde yer almış olan Barbara Streisand’ı canlandıracağı söyleniyor.

Oyuncu kadrosuna yeni dahil olan bir diğer isim de geçen sene Adam Sandler’ın başrolünde yer aldığı Uncut Gems filmiyle öne çıkan yönetmen Safdie kardeşlerden Bennie Safide. Habere göre Safdie Los Angeles meclis üyesi Joel Wachs’dan esinlenilmiş eşcinsel bir politikacıyı canlandıracak.

Senaryosunu Paul Thomas Anderson’ın kaleme aldığı film, 1970’lerde Los Angeles, San Fernando Valley’deki liseli bir çocuk oyuncuyu konu alıyor. Filmin birden fazla olay örgüsü içeren bir gençlik hikayesini anlatacağı biliniyor. Hala çekim aşamasında olan projenin yapımcılığını, Anderson’ın prodüksiyon şirketi Ghoulardi Film Company üstlenecek.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir