Bir Yaz Gecesi Sineması Kundura Sinema Eylül Seçkisiyle Devam Ediyor!

Yazan: Gaye Taşkan

Ağustos ayı boyunca MUBI özel seçkisi ile sinema severlerle buluşan Bir Yaz Gecesi Sineması Kundura Sinema’nın hazırladığı seçkiyle Eylül ayında kaldığı yerden devam ediyor. 90’lı yıllarda Pazar gecelerinin en büyük eğlencesi olan Pazar Gecesi Sinema Kuşağı, Kundura Sinema’nın tarihi atmosferinde Pazar Sinema Kulübü başlığında ilk defa geçtiğimiz sene izleyiciler ile buluştu.

Kundura Sinema takipçilerinin kısa sürede favorisi olan bu yeni kuşak, Eylül ayında açık havaya taşınıyor ve ilk konuğu En İyi Müzik, En İyi Ses ve En İyi Film Editi dalında Oscar Ödülü’nü kazanan, Steven Spielberg tarafından 1975 yılında çekilen ve modern Hollywood sineması açısından bir dönüm noktası kabul edilen Jaws filmi oluyor. Gerilim temposunun hiç düşmediği bu filmde sahil kasabasında yaşayanların hayatlarını tehlikeye atan beyaz köpek balığını avlamaya çalışan kasabanın önde gelen deniz bilimcisi, polis memuru ve profesyonel köpek balığı avcısının hikayesini anlatıyor.

Pazar Sinema Kulübünün bir diğer konuğu yönetmen Luc Besson’un 1994 yapımı Leon: The Professional filmi oluyor. Masum bir kız ile bir katilin hikayesine odaklanan film, ailesini silahlı saldırıda kaybeden 12 yaşındaki Mathilda’nın Leon’un evine sığınması ile başlayan duygusal bağı konu alıyor.

Bir Yaz Gecesi Sineması
Pazar Sinema Kulübü

4 & 18 Eylül, Cuma 21:00
Jaws, Steven Spielberg, 1975

11 & 25 Eylül, Cuma 21:00
Leon: The Professional, Luc Besson, 1994

Beykoz Kundura’dan Ücretsiz Tekne Servisi

Beykoz Kundura, açık hava etkinlikleri için Beşiktaş’tan Beykoz Kundura’ya ve etkinlik bitiminde Kundura’dan Beşiktaş ve Kadıköy iskelelerine ücretsiz tekne servisi sunuyor. Film ve konser keyfini benzersiz Boğaz turu ile ikiye katlamak isteyenler www.beykozkundura.com üzerinden rezervasyon yapabilirler. Aynı zamanda Yeniköy-Beykoz motor hattını kullanarak gelmek isteyen misafirler Beykoz motor iskelesinin önünden kalkacak ring servislere binerek Beykoz Kundura’ya gelebilirler.

Film Gösterimleri ve Konserler Mesafeli Oturma Düzeninde Gerçekleşecek

Salgın kapsamında aldığı en üst standartlarda tedbirlerle hazırlıklarını tamamlayan Beykoz Kundura, açık hava etkinlik alanı için alınan özel önlemlerin yanı sıra, restoran ve kafelerinin oturma planlarını sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenleyerek, misafirlerini tedarikten servise tüm aşamalarda hijyen kurallarını en üst seviyede tutarak karşılamayı amaçlıyor. Beykoz Kundura’nın beğeni toplayan sağlık önlemleri videosu için bu link ziyaret edilebilir.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir