Park Chan Wook ve S.Craig Zahler İşbirliği: ‘The Brigands of Rattlecreek’

Yazan: Öykü Erbay

Gerilim-Western filmi ‘Bone Tomahawk’ın senaristi ve yönetmeni S. Craig Zahler‘in senaryosunu yazdığı, yine bir gerilim-western filmi olan ‘The Brigands of Rattleborge’ 2006’da Black List’e girmişti. Fakat uzun yıllar filmle ilgili bir gelişme haberi gelmedi. ‘Oldboy’un yönetmeni Park Chan Wook da 2012’den beri bu filmi yönetmek için can atıyordu.

Proje, uzun zaman sonra Amazon tarafından ismi biraz değiştirilerek ‘The Brigands of Rattlecreek’ adıyla yeniden gündeme geldi. Yapımcılığını Bradley Fischer’ın üstlendiği projede başrollerden biri için Matthew McConaughey‘in ismi geçse de henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Senaryo küçük bir kasabaya musallat olmuş terörize bir soygun çetesinden intikam almak isteyen bir şerifle bir doktorun hikayesini anlatıyor. Aktarılanlara göre hikaye oldukça şiddet içeriyor ve ‘Bone Tomahawk’ı da düşününce bu pek şaşırtıcı değil. Filmin uzun yıllar beklemesinin bir nedeni de bu şiddetli içeriği olabilir.

Fakat ‘Sympathy for Mr. Vengeance’, ‘Lady Vengeance’ ve ‘Oldboy’ filmlerinden oluşan intikam üçlemesini de yöneten Park, bildiğimiz gibi intikam filmlerine hiç yabancı değil. İntikam ve şiddet öğelerinin bolca işlendiği filmlerle ünlenen yönetmen, 2006’da vizyona giren romantik komedi türündeki filmi ‘I’m Cyborg, But That’s OK’ ile hayranlarını şaşırtsa da 2009’da yayınladığı vampir filmi ‘Thirst’ ile eski tarzına hızlı bir dönüş yapmıştı.

Amazon şu an için proje hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da bu tür filmleri sevenler için Park ve Zahler işbirliği oldukça heyecan verici. Zahler, en son geçen sonbaharda Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapan ‘Dragged Across Concrete’ı yazdı ve yönetti. Park ise en son 2016’da ‘The Handmaiden’ filmini ve 2018’de ‘The Little Drummer Girl’ isimli mini diziyi yönetmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın