Ana sayfa Haberler Diziler Park Chan-wook, John Le Carré’nin “The Little Drummer Girl” Romanını Televizyona Uyarlayacak!

Park Chan-wook, John Le Carré’nin “The Little Drummer Girl” Romanını Televizyona Uyarlayacak!

En son Sarah Waters’ın “Fingersmith” romanından uyarladığı ‘The Handmaiden’ filmini çeken Park Chan-wook, bu kez John le Carré‘nin “The Little Drummer Girl” romanını televizyona uyarlayacak.

Peak TV için çekilecek olan altı bölümlük mini dizinin başrolünde ise Florence Pugh yer alacak. En son William Oldroyd’un ‘Lady Macbeth’ filminde rol alan Pugh, ayrıca Liam Neeson ile birlikte ‘The Commuter’ filminde de karşımıza çıkacak.

Genç bir aktrisin, Khalil adlı Filistinli bir teröristi bulmak üzere, Israilli bir casus tarafından ikna edilmesinin ardından yaşadıklarını anlatan romanın konusu şu şekilde:

Kasvetli Ingiliz burjuvazisinden kaçıp Mykonos’da tatile çıkan Charlie, burada yakışıklı bir yabancı ile tanışır. Ancak Joseph isimli bu yabancının niyeti ise romantizm yaşamak değildir. Bir Israil istihbarat memuru olan Joseph, Charlie’yi bir dizi ölümcül bombalama olayın sorumlu Filistinli bir terörist grubun liderini bulmak üzere görevlendirmek ister. Bağlılığının hangi tarafa olduğundan emin olamayan Charlie, hayatının en önemli rolünde bir çifte ajanı canlandıracaktır.

Çekimleri 2018’in başında başlayacak olan dizinin nerede çekileceği ise henüz belli değil. Le Carre’nin 1983 tarihli romanı Londra, Mykonos, Münih, Viyana, Bonn ve Tel Aviv’de geçmişti. Yapımcılığını The Ink Factory, BBC ve kanalın Amerikalı ortağı ile AMC’nin üstleneceği dizi, Peak TV’de yayınlanacak.

John Le Carré’nin romanları bugüne kadar ‘Tinker Tailor Soldier Spy’, ‘The Constant Gardener’, ‘A Most Wanted Man’ ve ‘The Night Manager’ başta olmak üzere pek çok kez sinema ve televizyona uyarlanmıştı.

Daha önce 1984 yılında George Roy Hill tarafından sinemaya uyarlanan ‘The Little Drummer Girl’ün başrolünde ise Diane Keaton bulunuyordu.

Dizinin yayınlanma tarihi henüz bilinmemekle birlikte, 2019’a kadar izlenemeyeceği tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın