Netflix’in Steven Soderbergh İmzalı Yeni filmi The Laundromat’tan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

En son başrollerini André Holland ile Zazie Beetz’in paylaştığı “High Flying Bird” filmini yöneten Steven Soderbergh’in yeni Netflix filmi The Laundromat’tan ilk fragman yayınlandı. Pulitzer ödüllü araştırmacı gazeteci Jake Bernstein’ın Secrecy World adlı kitabından uyarlanan filmin senaryosunu The Informant!, The Report filmlerini de yazan Scott Z. Burns kaleme aldı.

The Laundromat, Çin, Meksika, Afrika (Los Angeles üzerinden) ve Karayipler’de Mossack Fonseca’nın üst düzey patronlarına ait sırları ortaya çıkaran gazetecilerin hikayesini konu alıyor. Ellen Martin (Meryl Streep) huzurlu tatilini yarıda kesip, mağduru olduğu sigorta dolandırıcılığının arkasındaki gerçekleri bulmak için yola çıkar. Bulduğu ipuçları ise onu dünyanın finans sistemini kendi çıkarları için kullanan Panama’daki iki ortak avukata (Oscar ödüllü Gary Oldman ve Oscar adayı Antonio Banderas) götürür. Son derece şık ve karizmatik olan Jürgen Mossack ve Ramón Fonseca paravan şirketler ve denizaşırı ülkelerde yer alan zenginleri daha da zengin yapma konusunda ustadır. İkili, Ellen’ın başına gelen tatsız olayın ardında yatan vergi kaçakçılığı, rüşvet ve yasadışı olayların nasıl dünyanın yozlaşmış finansal sistemini desteklediğini gözler önüne sermek üzeredir.

Kadrosunda Jeffrey Wright, Melissa Rauch, Jeff Michalski, Jane Morris, Robert Patrick, David Schwimmer, Cristela Alonzo, Larry Clarke, Will Forte, Chris Parnell, Nonso Anozie, Larry Wilmore, Jessica Allain, Nikki Amuka-Bird, Matthias Schoenaerts, Rosalind Chao, Kunjue Li, Ming Lo, James Cromwell ve Sharon Stone gibi usta isimlerin yer aldığı filmin yapımcıları ise Lawrence Grey, Gregory Jacobs, Michael Sugar ve Scott Z. Burns.

The Laundromat’ın Netflix tarafından yayınlanan Türkçe altyazılı fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. The Laundromat 18 Ekim’de Netflix’te!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın