‘Kundura Sinema Açık Perde’ Kısa Filmlerinizi Bekliyor!

Yazan: Ayşe Ebru

Açılışının birinci yılında genç yönetmenlerin kurmaca, belgesel ve animasyon türündeki​ kısa yapımlarını beyaz perdede izleyiciyle buluşturacak olan Kundura Sinema, Açık Perde’yi hayata geçiriyor.

Her ay değişen temalarda film seçkilerine ev sahipliği yapan Kundura Sinema, kısa film yönetmenleri için yeni bir platform oluşturma hedefiyle yola çıktığı ​Açık Perde projesi ile​, ​aynı zamanda yönetmenlere izleyiciyle bir araya gelme fırsatı sunuyor.

Kundura Sinema bu program kapsamında Aralık ayında ise genç sinemacılara seyirciyle buluşabilecekleri yeni bir alan yaratarak sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla perdelerini kısa film yönetmenlerine açıyor. Filmlerini daha önce beyazperdede gösterme fırsatı olmamış 18 yaş ve üzeri genç yönetmenler, ​süresi 15 dakikayı geçmeyen kurmaca, belgesel ve animasyon türlerindeki kısa filmleriyle Kundura Sinema Açık Perde ‘ye başvurabilir.

Gelen başvurular arasından Beykoz Kundura Kültür-Sanat ekibinin belirleyeceği film seçkisi 5 Aralık 2019 tarihinde duyurulacak. Sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Açık Perde kapsamındaki gösterimlerin ilki ​15 Aralık Pazar günü saat 16.00’da Kundura Sinema’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek ve yapımları izlemek isteyenler gösterimlere ücretsiz katılabilecek.

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren çekilmiş kısa filmlerinizle birlikte 30 Kasım 2019 tarihine dek başvurunuzu tamamlayabilir; bu seçkide yer alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Başvuru formu ve projeyle ilgili detaylar için ​Beykoz Kundura internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir