Ana sayfa Haberler Destekler Köprüde Buluşmalar Kapsamında Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 9. Dönem Sonuçları Açıklandı!

Köprüde Buluşmalar Kapsamında Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 9. Dönem Sonuçları Açıklandı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonu işbirliğinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle oluşturulan ve bu yıl 9. kez iki ülke arasındaki ortak yapımlar için teşvik sunmayı amaçlayan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından desteklenecek projeler 27. Hamburg Film Festivali’nde açıklandı.

Kurum temsilcilerinden oluşan seçici kurul, başvuru yapan 6 proje arasından 3 projeyi 58.000 AVRO ile desteklemeye karar verdi.

köprüde buluşmalar

Desteklenen projeler:

Nehir TunaYurt – 18.000 AVRO
Ortak yapımcılar: Müge Büyüktalaş- Ultraviolet Film, Stefan Gieren- StoryBay Media

Zeynep DadakUyku Kampı – 20.000 AVRO
Ortak yapımcılar: Aslı Dadak- Fena Film, Tina Haagmann – unafilm GmbH

Ahmet Necdet CupurWhitewash– 20.000 AVRO
Ortak yapımcılar: Anke Petersen – JYOTI Film, Nadir Öperli- Liman Film

Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu iki ülke arasındaki ortak yapımlara destek olmak amacıyla 2011 yılında TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Film Festivali- Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonu tarafından başlatılmıştır.

Fon kapsamında bugüne kadar 815.500 Avro ile desteklenen 49 projeden 24’ü çekimlerini tamamladı ve açılışlarını festivallerde yapmaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın